A Haber’in ‘sular kesik’ yalanını çamaşır makinesi ortaya çıkardı

AKP’nin propaganda kanalı A Haber, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan skandal bir haber yaptı. İBB Başkanlığını Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından İstanbul’un 90 yıllardaki su kesintisini yaşadığına dair haber yapan A Haber muhabirinin yalanını evde çalışan çamaşır makinesi le verdi.

AKP’nin havuz medyası A Haber, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) hedef alan skandal bir habere imza attı. Su kesintisi yaşandığı iddia edilen bir eve giren A Haber muhabiri, görüntüye yansıyan çamaşır makinesi unuttu.

Evdeki vatandaşla röportaj yapmaya hazırlanan A Haber muhabiri anons yaptığı sırada çamaşır makinesinin çalışması dikkat çekti.

A Haber’in skandal haberini sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, “İstanbul’da su kesinti var diyorlar ama arkada çamaşır makinesi çalışıyor :)” ifadelerini kullandı.


İstanbul’a bağlı Şile’de yıllardır süren su problemi çözülemezken, su tankeri ile vatandaşlara su dağıtılması AKP’li isimler tarafından İBB’yi hedef haline getirmişti.

İBB ise konuya ilişkin açıklama yaparak Şile İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin 1994 yılında günlük 11 bin metreküp kapasite ile inşa edildiği ve tesisin yıllardır bu kapasiteyle hizmet vermeye devam ettiği kaydedildi.

Şilenin nüfusunun sadece son 13 yılda yüzde 48 artarak 25 binden 37 bine çıktığı belirtilen açıklamada, ”Bir turizm bölgesi olan ilçede hafta sonu günübirlik nüfus 1 milyona ulaşıyor. Bu nedenle yaz aylarında özellikle de pazar günleri Şile ilçesinin üst kotlarında su basıncı sorunu yaşanıyor.” denildi.

İBB, bağlı kuruluşlarından İSKİ Genel Müdürlüğü’nün bu soruna acil bir çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürdüğü aktarılan açıklamada, ”Su basıncı sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturulacak. İSKİ ayrıca, kalıcı çözüm için 2018 yılında ihalesi yapılan ilave 20 bin metreküp/günlük arıtma tesisi inşaatını hızlandırdı. Yatırım bu yıl sonunda tamamlanarak devreye alınacak” ifadeleri kullanıldı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin