A Haber muhabirinden sınırda bir skandal daha: ‘Balta ve kılıçlı fotoğraf’

Suriye harekatını anlatmak için bir binanın balkonunda savaş mizanseni yapan A Haber muhabiri Kerim Ulak’ın yeni bir paylaşımı ortaya çıktı.

Kerim Ulak’ın 2018’de TSK’nın Zeytin Dalı Harekâtı’nın sürdüğü sırada elinde balta ve Zülfikar tutar halde çekilmiş fotoğrafı tekrar gündeme geldi. Fotoğraf sosyal medyada paylaşılan Ulak’ın paylaşımının altına “Ormanlının torunları Afrin yolunda. Gazaları mübarek olsun”yazdığı belirtildi.

Ulak dün TRT muhabiri tarafından yalanlanan haberiyle gündeme gelmişti. Ulak canlı yayında, bulunduğu bölgede yoğun bir çatışma olduğunu ve başının üzerinden kurşunlar geçtiğini iddia etmişti. A Haber muhabirinin “Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor” dediği anlarda hemen yanında bulunan TRT muhabirinin kafasında kask bile olmadan rahat bir şekilde ayakta canlı yayın yapıyor olması dikkat çekmişti.

Bu durum için kendini savunan Ulak, “Kara harekatı başlamış 50 metre mesafedeyiz böyle bir ortamda nasıl çelik yelek ve baret giymeyeceğiz. O fotoğraf karesi üzerinden beni hedef aldılar. Herkesi sorumlu gazeteciliğe davet ediyorum. Beni en çok üzen şey, anlı şanlı haber sitelerinin bu fotoğraf üzerinden beni hedef almaları. Havanın üzerine düşmesini mi bekleyelim, bu nasıl bir anlayıştır.” iddiasında bulunmuştu.

YENİ FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI

T24’ün aktardığına göre ise, Kerim Ulak’ın bu açıklamalarının ardından söz konusu canlı yayın sırasında çekilen bir başka fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğrafta havan topu atıldığını söyleyen ulak yere çökmüş bir vazşyette yayın yaparken, A Haber kameramanının kasksız ve yeleksiz bir biçimde ayakta görüntü almaya devam ettiği görülüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin