745 gün önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç nerede?

OHAL döneminde yayımlanan KHK’lerle ihraç edildikten sonra Şubat 2019’da kaçırılan Salim Zeybek, Erkan Irmak, Özgür Kaya, Yasin Ugan, Gökhan Türkmen ve Mustafa Yılmaz kaçırıldıktan 6 ila 9 ay sonra emniyete teslim edilirken 745 önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç hâlâ ortaya çıkarılmadı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndaki görevinden 15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, Ankara’nın göbeğinde 6 Ağustos 2019’da siyah transporterla kaçırıldı.  Aradan 745 gün geçmesine rağmen ortaya çıkarılmayan Yusuf Bilge Tunç’un bulunması için çalmadık devlet kapısı bırakmayan ailesi çaresiz bir şekilde oğullarından gelecek haberi bekliyor.

ANNE FATMA TUNÇ: ”HASRETLE OĞLUMDAN BİR HABER BEKLİYORUZ”

Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan anne Fatma Tunç, hasretle oğlunu beklediğini söyledi. Anne Fatma Tunç, ‘‘Sabah bekliyoruz akşam bekliyoruz, günlerce bekliyoruz. Hayırlı ve sağlıklı bir haber alalım, sesini duyalım diye sabah akşam bekliyoruz. Bizim sesimizi duyurursanız inşallah hayırlı bir işe sebep olmuş olursunuz, bizim gibi çocukları ortadan kaybolan ailelerin de inşallah yüzleri güler.’’ diye konuştu.

BABA MUSTAFA TUNÇ: ”DEVLET BİZE ÜVET EVLAT MUAMELESİ BİLE YAPMIYOR”

Ailecek yıkıldıklarını ve perişan olduklarını anlatan emekli öğretmen baba Mustafa Tunç ise, ‘‘Oğlumdan hiçbir haber alamadım, aile olarak yıkıldık. Baba olarak ben, annesi, eşi ve 3 çocuğu var onların durumu çok perişan. Hepimiz perişan durumdayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet yetkilileri, adli makamları ve yargı tarafından hiçbir çaba gösterilmiyor bu da bizi ayrıca kahrediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ‘bizim devletimiz’ diyoruz ama bize üvey evlat muamelesi bile yapmıyorlar. Çaresiziz, çıkmazdayız, belirsizlik bizi yıkıyor, Allah kimsenin başına vermesin. Üzülüyoruz sıkıntıdayız, Allah hem bizi hem de bizim gibi olanları bu sıkıntıdan kurtarsın. Devleti yönetenlere de sesleniyorum buradan birazcık merhameti olan, vicdanı olan, insanlığı olanların bu işi çözmelerini istiyorum.’’ ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Bu ailenin acısı içimize dert oldu. Çok zor bir durum. Rabbim tez zamanda kavuştursun. Allah yoktan var edendir. Tevekkülü bozmadan ümitsizliğe kapılmadan duaya devam etmeye davet ediyorum herkesi haydi bir abdest alıp 2 rekat namaz ve bu garip can aileye dua edelim Allah büyüktür. Böyle haberleri okuyup abdestlenip dua etmeden bir başka habere geçmek yakışmaz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin