5 yaşındaki küçük kız ‘Bizi vurmak için mi geldiniz?’ diye sorunca gündeme oturdu!

ABD’de polis şiddetini protesto etmek için devam eden ırkçılık karşıtı gösterilerde 5 yaşındaki küçük bir kızın polis memuruna ‘‘Bizi vurmak için mi geldiniz?’’ sorusu kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Polis memuru, gözyaşlarına boğulan küçük kıza sarılarak sakinleştirmeye çalıştı.

ABD’de George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesinin ardından başlayan gösteriler artarak devam ediyor. Houston’da babasıyla birlikte eylemlere katılan 5 yaşındaki Simone Bartee’nin görüntüleri kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gösterilerin ortasında kalan 5 yaşındaki Simone Bartee, tam teçhizatlı polisleri karşısında görünce aniden ağlamaya başladı. Simone’yi gören bir polis memuru küçük kızın yanına gelerek sakinleştirmeye çalıştı.

Babasının kayıtta olduğu anlarda adı açıklanmayan polis memuruna dönen Simone, “Bizi vurmak için mi buradasınız?” diye sordu. Soru karşısında afallayan polis memuru ise küçük kıza sarılarak, “Sizi korumak için buradayız. Size zarar vermeyeceğiz. Protesto edebilirsiniz, parti yapabilirsiniz. Ne istiyorsanız yapabilirsiniz. Sadece hiçbir şeye zarar vermeyin” dedi.

Kısa sürede viral olan görüntüleri sosyal medyada paylaşan Simone’nin babası ise, küçük kıza son dönemde yaşananları anlayabileceği bir dilde anlattığını ve bunun üzerine beraber gösterilere gittiklerini söyledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin