5 milyon liralık Lamborghini’den 5 liraya karpuz sattı

Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı’nda lüks otomobilini yol kenarına çeken yabancı uyruklu olduğu öğrenilen bir kişinin 5 liradan karpuz satması görenleri şaşırttı.

Hacı Hüsrev Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı’nda bir kişi, yol kenarına çektiği Lamborghini’nin  bagajında kilosu 5 liradan karpuz sattı. Gazetecilerin çekim yapmasından rahatsız olan ve kimliği belirlenemeyen şahıs daha sonra karpuzları yol kenarına bırakıp otomobille uzaklaştı.

TÜRKİYE’DE İKİNCİ EL SATIŞ FİYATI 5 MİLYON LİRA

Türkiye’deki ikinci el satış fiyatı 5 milyon liranın üzerinde olan araçta neden karpuz satışı yapıldığı ise merak konusu oldu. Resmî Gazete’de yayımlanan kararla ÖTV’si yüzde 160’tan yüzde 220’ye çıkan Lamborghini marka otomobilin yıllık MTV’si ise 46 bin lira civarında.

Otomobilinin bagajına koyduğu karpuzları kilosunu 5 liradan satan şahıs çevredeki vatandaşların ilgisini çekti. Bu sırada karpuz almak isteyen bazı kişilerin de sıraya girdiği görüldü.

Lük otomobilli karpuzcunun bir arkadaşı da cep telefonu kamerası ile satış anını görüntüledi. Gazetecilerin çekim yapmasından rahatsız olan şahıs karpuzları yol kenarına bırakıp otomobille uzaklaştı.

LAMBORGHİNİ AVENTADOR

Ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini’nin en üst seviyede v12 silindirli motorlu versiyonu olan Aventador ülkemizde 2. el olarak ortalama 5 milyon TL’ye satın alınabiliyor.

En az 700 beygir güç üreten 4 tekerlekten çekişli bu otomobil 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı ise 350 km/s olarak belirtilmiş.

Daha önce yüzde 160 olan bu sınıftaki araçların Özel Tüketim Vergisi Remi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde 220’ye çıktı. Lüks aracın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi ise 46 bin TL civarında.

2 YORUMLAR

  1. Züğürt müyüz ya da vaktimiz çok mu ki çenemiz yorulsun?
    Allah, hayırlı yollarda, kazasız belasız sürmeyi nasip etsin; sıratı müstakimden ayırmasın…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin