45 yıllık fabrikasının yeniden açıldığını gören işadamı şaşırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gaziantep’te ‘yeni’ diye açılışını yaptığı 300 fabrikadan çoğunun yıllar önce açıldığı ortaya çıktı. Açılışı yapılan fabrikaların arasında 45 yıllık kendi fabrikasını gören iş adamı Can Tuğsuz şaşkınlığını gizleyemedi. Tuğsuz “Açılışı yapılan yerler arasında fabrikamı da görünce şaşkınlık yaşadım.” dedi.

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

300 fabrika içinde kendi fabrikalarının da “yeni” açıldığının duyurulmasına tepki gösteren Tuğsuz, fabrikasının 45 yıldır hizmette olduğunu söyledi.

Tuğsuz, “Gaziantep’te açıldığı iddia edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır(!) faaliyettedir. Yeni açılması söz konusu değil. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum. Kamuoyunun takdirine sunuyorum.” diye yazdı.

YILMAZKAYA: TAMAMEN BALON, O FABRİKALAR NEREDE GÖSTERSİNLER

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, açılan 300 fabrika için “Tamamen balon, o fabrikalar nerede göstersinler” dedi. Yılmazkaya şöyle konuştu: “Pandemi sürecinde en güçlü ülkelerde bile fabrikalar kapanırken, Gaziantep’te sözde açılışı yapılan 300 yeni fabrika, 45 bin istihdam, 15 milyarlık yatırım yalan ve sansasyondan başak bir şey değildir. Maalesef ülkemizde içi boş, sanal açılışlar yapılıyor. Bir Gaziantepli olarak çok merak ediyorum bu fabrikalar nereye açıldı?”

GÜRSEL: 300 YENİ FABRİKAYA İŞÇİ LAZIM, NEREYE NASIL MÜRACAAT EDECEK?

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de, “Bugün kentimiz OSB’de yeni? açılan 300 fabrika listesine baktığımızda Bunların hiç biri yeni değil listede 50-60 yıllık fabrikalar var. Peki hadi yeni diyelim 300 yeni fabrika açıldı diyenlere soruyorum Doğal olarak işçi lazım çalışmak isteyenler Nereye? Nasıl? Müracaat edecek?” ifadelerini kullandı.

4 YORUMLAR

 1. “300 Fabrika açtık” demek “aksiyondur”.
  Açılan fabrikaların arasında 45-60 yılık fabrikalar var demek “reaksiyondur”.
  “Gaziantep’teki açılışta gerçekte şu kadar fabrika açıldı” demekse yeni bir aksiyondur.
  Reaksiyonunuz sağlıklı değil.
  300 değil aynı anda 30 fabrika bile açılmış olsa bu bir başarıdır…
  Size yakışansa 30 açılmış ise onu takdir etmekle birlikte on kat mübalağayı başlarına çalmak olabilir.
  Sizin kaç gündür yaptığınız haberlerde, 300 fabrika denilenin içinde belki 10 kadar yalanı tespit etmiş olmanız, kaç fabrikanın açıldığını değil, 300 fabrikanın açılmadığını haberleştirdiğiniz anlamı taşır ki, bu doğru bir habercilik anlayışı olamaz.

  • Senin yazdigin da reaksiyon burda senin dedigine gore.. yaz buraya kac tane fabrika acildigini madem gercekte.. ne fabrikasi acilmis, ne yapiomus, nerdeymis tam olarak. sen de bi “aksiyon” yap da gorelim hadi.

 2. Bardağın hep boş tarafı gösteriliyor. Tamam karşı taraf da bardagin olmayan dolu tarafını abartarak gösteriyor ama ne bileyim ben her ikisini de doğru bulmuyorum.

 3. Diger bir sorun; ben bu haberi hemen hemem ayni akis sekliyle oda tv de gordum. Haber kaynagi kim acaba? Oda tv de de ayni ibareler var, onlar da gercekte kac fabrika acildigini yazmamislar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin