23 Nisan’da da koltuğu bırakmadı, soruya kendi cevapladı: AKP Genel Başkanlığı üyeliğim neden olmasın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koltuğuna 4. Sınıf öğrencisi Yiğit Türk oturdu. Türk’e kısa vadede AKP’ye üye olarak genel başkan olmayı düşünüp düşünmediği soruldu. Yiğit Türk soruya tam cevap verirken Erdoğan devreye girdi: “Niye olmasın? Madem ki veriyor bu hakkı, bu yetkiyi; dediği gibi niye olmasın?” diye yanıt verdi. Bunun üzerine Çocuk Cumhurbaşkanı Türk, aynı şeyleri söyledi.

Yiğit Türk: Çocuklar için daha iyi bir sistem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koltuğu 23 Nisan dolayısıyla devralan 10 yaşındaki Yiğit Türk, basın mensuplarının sorularını da kabul etti. Resmi olarak açıklanmayan referandum sonuçlarına göre, halk oylamasıyla kabul edilen anayasa değişikliğinin çocuklara ne getireceği sorulan Yiğit Türk, “16 Nisan’da yürürlüğe girdi. Çocuklara daha çok iyilik, daha iyi bir sistem, daha iyi bir şey getirebilir” dedi. Türk’ün ’16 Nisan’da yürürlüğe girdi’ yanıtının üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019’da yürürlüğe girecek” diye düzeltme yaptı.

Öte yandan soruların ardından Erdoğan, 4’üncü sınıf öğrencisi Yiğit Türk’le bir süre sohbet ederek, Türk’e babasının nerede çalıştığını ve kaç kardeş olduklarını sordu. 10 yaşındaki Türk ise 2 kardeş olduklarını ve babasının Milli Eğitim Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptığını söyledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin