2 yaşındaki Elif Zehra hem annesiz hem babasız kaldı!

Çanakkale’de balkondan düşerek hayatını kaybeden Halime Çalışkan son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Tutuklu eşi Hidayet Çalışkan cenazeye jandarmalar eşliğinde katıldı.

Temizlik yaptığı sırada oturduğu apartmanın 4. katından aşağıya düşerek hayatını kaybeden Halime Çalışkan’ın tutuklu eşi Hidayet Çalışkan izinli olarak cenazeye katıldı. Cenaze namazı boyunca 2 yaşındaki kızı Elif Zehra babasının kucağından inmezken jandarma yoğun güvenlik önlemi aldı.

Öğretim görevlisi olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden (ÇOMÜ) KHK ile atıldıktan sonra 2 yıl önce tutuklanan Hidayet Çalışkan cenaze namazı boyunca eşi için sürekli dua etti.

Eşi Hidayet Çalışkan 2 ve babası ise 3,5 yıldır Çanakkale Cezaevi’nde tutuklu olan Halime Çalışkan’ın koronavirüs salgını sebebiyle cezaevinde görüşe gidemediği için yeniden depresyon ilaçları kullanmaya başladığı ve sürekli başının döndüğü öğrenildi.

Fen Bilgisi öğretmeni olan Halime Çalışkan’ın hamile haliyle aynı cezaevinde bulunan eşi ve babasının görüşüne gittiği belirtildi.

Cenazeden sonra 2 yaşındaki kızı Elif Zehra’yı yakınlarına emanet eden acılı baba Hidayet Çalışkan cezaevine geri döndü.

3,5 yıldır tutuklu olan Hüseyin Gelir, kızı Halime Çalışkan’ın cenazesine elleri kelepçeli getirildi. Cenaze namazında Hüseyin Gelir’in kelepçeli ellerini açarak dua etmesi hafızalara kazındı.

1 YORUM

  1. Allah gani gani rahmet etsin. Tüm sevenlerine Allah tan sabırlar diliyorum.

    Bu masumlara bu zülmü yapanları Kahhar-ı Zülcelal’e havale ediyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin