15 yaşındaki genç isyan etti: Defter almak için haftalık harçlığımı yemiyorsam bunun sorumlusu bu iktidar

Bir sokak röportajında “Erken seçim olsa oyunuzu kimden yana kullanırdınız” sorusuna cevap veren 15 yaşındaki gencin konuşması sosyal medyada gündem oldu.

“Erken seçim olsa oyunuzu kimden yana kullanırdınız” sorusuna “Millet İttifakı” diye cevap veren genç, yaşadıkları geçim sıkıntısına dikkat çekti. 3 bin lira maaşla 4 kişinin geçinmeye çalıştığını söyleyen genç, okul formasının yedeği olmadığı için 1 hafta boyunca aynı tişörtü giymek zorunda kaldığını para olmadığı için 6. Sınıftaki okul çantasını halen kullandığını söyledi.

Yurttaş TV’nin sorusunu cevaplayan genç, Millet İttifakı’na oy verme gerekçesini ise “Şu an iktidarın siyasal islam düşünceleri, kara para aklama olayları, örtülü ödenekten milyonlar çalmaları yüzünden” diye açıkladı.

“Ben bu ülkede sokakta doğru düzgün yürüyemiyorsam, bunun sorumlusu şu an ki iktidardır” diyen genç şöyle devam etti:

“Ay sonunu düşünüyorsam ailem yüzünden, doğru düzgün et yiyemiyorsam, defterimi haftalık harçlığımı yemeden almaya çalışıyorsam bunu sorumlusu bu iktidardır. Ben arkadaşlarımla hafta sonu çıkıp bir kahve içemiyorsam, Dolmabahçe’ye giriş 10 lira, benim cebimde para yok diye giremedim geçen gün. Aylık abonman yaptırıyor arkadaşlarım sırf yol parasını harçlık yapmak için.”

Annesine 1.5 yıl boyunca gazetelerdeki ilanlardan iş aradığını söyleyen genç, “Arkadaşlarımdan gazete toplayıp iş ilanı bakıyordum. Annem 37 yaşında 2 evladı var. Anneannemle yaşıyor. Anneannemin eline bakmaktan ben sıkıldım. Üniversite okuyacağım ileride. Teknik bölümdeyim şu an. Makine mühendisliği okusam 3 bin 700 lira gibi komik bir rakama iş veriyorlar sana. Okusam da bir şey olmayacağım, okumaya gerek yok diye düşünüyorum artık” diye konuştu.

Arkadaşlarının 3 ay boyunca kafede çalıştığını söyleyen genç, “Sırf okul harçlığını çıkarsın diye çalıştı. Benim üzerimdeki formanın yedeği yok. Bir haftadır bunu giyiyorum” dedi.

Genç, “Allah kitap rızası için bizi görün, şu iktidara oy vermeyin” diyerek tepkisini gösterdi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin