15 Temmuz’da Harbiyeli öğrencilere kurulan kumpas deşifre oldu

15 Temmuz’da Harbiyeli öğrencilere nasıl bir kumpas kurulduğu Objetif Analiz Twitter hesabından sıralı tweetler halinde paylaşılan videolarda deşifre oldu. Müebbet hapis cezasına çarptırılan yüzlerce Hava Harbiyeli öğrenciye Boğaziçi Köprüsü’nde kurulan kumpas gözler önüne serildi.

Videolarda, Boğaziçi Köprüsü’nün girişinde araçtan inmeyi kabul etmeyen ve köprüyü kapatan askerlere katılmak istemeyen Harbiyelilerin bulunduğu otobüs yakılarak öğrenciler zorla indirildiği görülüyor.

Halkla karşı karşıya getirilen genç Harbiyeliler, Boğaziçi Köprüsü’ndeki diğer askerlerin yanına gitmeleri için zorlanıyor. Kalabalığın içerisinde beyaz çelik yelekli bir şahsın öğrencileri ve kalabalığı yönlendirmeye çalışması dikkat çekiyor. Halktan birisinin beyaz çelik yelekli şahsa “Sen polis misin?” diye sorması üzerine şahıs “Değilim. Boş ver!” diye cevap veriyor.

İşte o tweetler:


3. Harbiyeliler araçtan iner inmez MİT militanları öğrencilere vurmaya başlıyor. Halkın tamamı yapmayın şarjörleri boş çocuklara dokunmayın diyor. Fakat MİT militanlarının amacı cebren Harbiyelileri köprüyü tutan askerlerin yanına gitmek zorunda bırakmak. pic.twitter.com/keMCHAsDEE


4. Halk Harbiyelilerin köprüye doğru sürüklenmesini engellemeye çalışıyor. Kumpasçı Mit militanlarından biri “Onlar rehinelerin yanına gidiyor” derken vatandaş “Ulan manyak hepsi oraya (köprüye) gitmiş lan” diyerek tepki gösteriyor. Halkın “O tarafa götürmeyin” dediği duyuluyor. pic.twitter.com/XTQD5G9hXZ


5. Köprüye sürüklenmeleri halk tarafından engellenen birkaç Harbiyeliyi de MİT militanları darp ederek köprüye yollamayı amaçlıyor. Telsizli MİT militanlarının “Bu tarafa gelsene” diyerek öğrencileri köprüye çekiştirdiği görülüyor. pic.twitter.com/omOpuH4Cit

‘BEYAZ YELEKLİ’ ŞAHIS KORGENERAL ÇIKTI!

Diğer yandar KHK ile ihraç edilen Yunanistan eski askeri ateşesi Deniz Kurmay Albay Halis Tunç, öğrencileri ve kalabalığı yönlendirmeye çalışan beyaz çelik yelekli şahsı deşifre etti. Tunç Twitter hesabından, bu kişinin dönemin 52.Taktik Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Yavuz Turkgenci olduğunu belirtti. Türkgenci 2020 YAŞ’ıyla birlikte Korgeneral rütbesiyle Genelkurmay Plan ve Presipler Başkanı olarak atandı.

İşte o paylaşımlar;

“Bu videoda görünen beyaz yelekli şahıs 2020 YAŞ’ıyla birlikte Genelkurmay Plan ve Presipler Başkanı olarak atanan Korgeneral Yavuz Türkgenci. 2016 yılında darbe girişimi sonrası Korgeneral rütbesine terfi ettirildi.”

“15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi sırasında; Havaalanına ve Boğaz Köprüsüne giden askerlerin birliği olan 2.Zırhlı Tugay ve Hastal’daki Tugayların da bağlı olduğu İstanbul’un en büyük Tümeni 52.Taktik Zırhlı Tümen Komutanı Yavuz Turkgenci.”

“Bu Korgeneral o gün orada ne yapıyordu?
Kendi birlikleriyle meşgul olması gerekirken, neden askeri öğrencilere darbeci süsü vermeye çalışıyordu? Kendi birlikleri planına göre mi hareket ediyordu?
O gün köprüde olan amiri Orgeneral Ümit Dündar ile koordineli mi oradaydı?”

“Korgeneral Yavuz Türkgenci o gün askeri öğrencilerin durumuna müdahil olan biri olarak neden mahkemede tanık olarak dinlenmedi?
Kendisi köprüde yanlız değildi. Bu Tümg’in emrinde başka kimler vardı.
TSK envanterinde olmayan üzerindeki çelik yeleği kimler verdi?”

“52.Taktik Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Yavuz Türkenci 15 Temmuz’un hemen sonrasında Koramiralliğe Terfisinde referans alınan başarısı bu muydu?”

“Kumpasçılar rahatça hareket etsin diye mi köprü polislerden arındırıldı? 15 Temmuz darbe girişimi, kendi silah arkadaşlarına kurulan korkunç bir tuzaktır!”

15 TEMMUZ GÜNÜ KÖPRÜDE NE OLMUŞTU?

15 Temmuz 2016 günü Yalova’da bulunan kamp alanından terör saldırısı istihbaratı var denilerek İstanbul Boğaz köprüsüne doğru yola çıkarılan yüzlerce Harbiyeli öğrenci halkla karşı karşıya getirilmişti. Olaylar sırasında harp okulu öğrencileri Murat Tekin ve Ragıp Enes Katran sivil kişiler tarafından canice öldürülmüştü. Darbe girişiminde haberleri olduğuna dair herhangi bir delil ortaya bulunmamasına rağmen, üç yüzden fazla harp okulu öğrencisi müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin