‘128 milyar dolar nerede?’ afişine suç uyduramayan savcı, topu valiliğe attı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak döneminde Merkez Bankası’ndaki buharlaşan döviz rezervlerinin akıbetiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından il ve ilçe başkanlıklarına asılan ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartlarının toplatılması devam ederken Amasya’da nöbetçi savcının suç unsuru bulamadığı için topu valiliğe attığı ortaya çıktı.

CHP PM üyesi Eren Erdem, sosyal medya hesabından Amasya’da yaşanan “128 milyar dolar nerede?” pankartlarının indirilmesi ile ilgili bir belge paylaştı.

Eren Erdem’in paylaştığı belgeye göre, CHP Amasya İl Başkanlığı tarafından asılan 128 milyar nerede? pankartının toplatılması için inceleme yapan Cumhuriyet Savcısı, herhangi bir suç uyduramayınca Amasya Valiliği’nin idari işlem yaparak pankartların yasaklanmasını istedi. Bunun üzerine Amasya Valisi Mustafa Masatlı kamu düzeninin sağlanması ve toplumsal olayların önlenebilmesi gerekçesiyle pankartları il genelinde yasakladı.

Eren Erdem, belgeyi hesabından şu sözlerle paylaştı:

“REZALET! Amasya’da nöbetçi Savcı, Amasya Valisine yazmış; “128 milyar nerede” pankartına SUÇ UYDURAMIYORUM! Siz bir İDARİ KARAR alarak yasaklayın!

Bunun üzerine Vali karar alıyor, ve an itibariyle Amasya il binamızda afiş indiriliyor…

@TurgaySevindibaşkanım yanındayız…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin