1 günde 9 sağlık çalışanı koronadan hayatını kaybetti

Türk Tabipleri Birliği (TTB), dün 9 sağlık çalışanının koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Türk Tabipler Birliği’nin, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 15 Aralık’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 9 sağlık çalışanının hayatını kaybettiği ifade edildi.

Vefat edenlerin ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileyen TTB’nin paylaşımlarında şu ifadeler yer aldı:

* Nevşehir’de görev yapan Eczacı Mustafa Kocatmaz’ı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Samsun’da görev yapan Eczacı Zeki Gül’ü Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Bursa’da işyeri hekimi olarak çalışan Dr. Cumhur Toker’i Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Adana Ceyhan İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ebe Elif Özer’i Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Ankara’da özel bir hastanede çalışan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kerim Çağlı’yı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı Ali Ayvalık’ı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Antalya’da özel bir klinikte çalışan Diş Hekimi Ragıp Hazar’ı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

* Isparta Şehir Hastanesi’nde görev yapan Radyoloji Uzmanı Dr. Serdal Gül’ü Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

*  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Güngör Nişli’yi Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin