AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Zulüm, 6 aylık ikizlere uzandı; anne babaları tutuklanınca ablalarıyla babaanneye emanet kaldılar

Zulüm, 6 aylık ikizlere uzandı; anne babaları tutuklanınca ablalarıyla babaanneye emanet kaldılar

Pinterest Google+

15 Temmuz’dan sonra Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik süren zulüm her gün katmerleniyor. KHK ile kapatılan kurumda çalıştıkları iddiasıyla 10 gün önce gözaltına alınan Oğuz Kurt ve üç çocuk annesi eşi Sibel Kurt İzmir’de tutuklandı. Altı aylık iki ikiz bebeği ve 7 yaşındaki kızı Nimet Vera’yı babaannelerine bırakmak zorunda kalan Kurt çifti ve çocuklarının dramı yürekleri yaktı. Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK), kapatılan kurumda çalıştıkları gerekçesiyle Oğuz Kurt ve eşi Sibel Kurt, 8 Şubat’ta gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra anneyle birlikte babayı tutuklayan mahkeme çocukları ortada bıraktı. Fizik öğretmeni Oğuz Kurt ve Sınıf öğretmeni Sibel Kurt ile 11 yıllık evli ebeveyni tutuklatan mahkeme anne sütüne muhtaç ikizleri ortada bıraktı.

İKİZLERİ ANNELERİYLE BULUŞTURMUYORLAR

Anne ile baba tutuklandıktan sonra çocuklar bir süre komşularında kaldıktan sonra babanne çocukların yanına gelerek sahip çıktı. 7 yaşındaki Nimet Vera ikiz kardeşleriyle birlikte ortada kaldı. Çocukların babaanneleri zaman zaman çocukları anneleriyle görüştürmek için ceazevine gidiyor ancak yetkililerin görüştürmediği öğrenildi.

önceki yazı

Şahin Alpay’dan Hasan Cemal’e ve sevdiklerine mektup var: Konuşacak çok şey birikti

Sonraki yazı

Etiketteki fuzuli özelliklerin amacı fiyatı şişirmek!

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir