AnaSayfa»Dünya»Zafer Çağlayan’ın iddianameye eklenmesini kutlayan Bharara: “Erdoğan’ı cesaretlendirmek Amerikalı olmamaktır”

Zafer Çağlayan’ın iddianameye eklenmesini kutlayan Bharara: “Erdoğan’ı cesaretlendirmek Amerikalı olmamaktır”

Pinterest Google+

Rıza Zarrab’ın ABD’de tutuklandıktan sonra iddianamesini hazırlayan, daha sonra Trump yönetiminden sonra görevden alınan eski New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, twitter hesabından son birkaç günde önemli paylaşımlarda bulundu. Bhara, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Halkbank yöneticilerinin adlarının, Zarrab dosyasına girmesinin ardından eski çalışma arkadaşlarını kutladı: “Eski ofisim büyük ve önemli işler yapmayı sürdürüyor” dedi.

Bharara, ‘Amerikalı olmayan nedir?’ sorusuna, ‘ Erdoğan’ı cesaretlendirmek’ cevabını verdi 

Bharara, Salı akşamı da ilginç bir mesaj daha paylaştı. Bharara mesajında ‘Amerikalı olmayan nedir?’ sorusunu sorduktan sonra yanıtları da ‘Comey’i kovuşturmak’ (Eski FBI Başkanı), Arpaio’yu affetmek, (Irkçı fişleme yapan Arizona şerifi Joe Arpaio), Neo-Nazileri mazur görmek, Dreamers’ları (Hayalperestler-çocukken aileleri tarafından ABD’ye getirilen çoğunluğu Latin Amerika kökenli göçmenler) sınır dışı etmek, Erdoğan’ı cesaretlendirmek, Duerte’ye övgü düzmek (Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duerte), Putin’i okşamak (Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin) şeklinde sıraladı.

önceki yazı

Arkadaşını rehin alan Jean Claude Van Damme'ın oğlu tutuklandı

Sonraki yazı

Anayasa Profesörü Kaboğlu: 15 Temmuz Anayasası hayata geçerse sistemin adı 'Kalıcı tek kişi OHAL rejimi' olacak!

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir