Yunanistan’dan sevindirici haber: Nail babasına kavuşuyor

Annesiyle hapis yatan ve Yunanistan’a geçtikten sonra mülteci hayatı içinde lösemiye yakalanan Nail’den sevindirici haber var. Babası Almanya’da olduğu için tedavisi annesi gözetiminde Yunanistan’da süren Nail’in babasına Almanya makamları Yunanistan’a oğlunun yanına gitmesi için izin verdi. Nail’in de tedavisinin Almanya’da sürmesi için bir üniversite hastanesinin devreye girmek üzere olduğu öğrenildi.

Ayrıntıları Nail’in hikayesini ilk paylaşan Gazeteci Cevheri Güven yazdı.  Güven şu bilgileri paylaştı: “Nail’in babasının seyahat sorunu çözüldü. Yunanistan’a gidebilecek. Almanya’da iyi bir üniversite hastanesinden de Nail için kabul alınmak üzere… Dankeschön Deutschland….  Emeği geçenlere de teşekkürler.. Nail’in sağlık durumuna gelince, vücudundaki zararlı değerler düşüyor, trombosit gibi faydalı değerlerin oranı yükseliyor, doktorlar sevinçli. Birkaç problem var duaya devam. Erken teşhis için Yunanistan’a; Σας Eυχαριστώ Πάρα πολύ.”

NAİL’İN TEDAVİSİ BİRAZ DAHA YUNANİSTAN’DA SÜRECEK

Öte yandan Küçük Nail’in babası Şaban Koçal ile annesi Birgül Koçal, tedavi süreci ve yaşadıklarını youtube’dan yayın yapan BoldMedya’ya konuştu.  10 ay hapis yatan anne Birgül Koçal,  Türkiye’den çıkmak zorunda kalmalarını anlattı. Anne Koçal, kalmaya devam etmesi halinde hapishanede muhtemelen olacağını çocuklarına da bakamayacağına dikkat çekti. Nail’in kemoterapi için hazırlandığını ve önümüzdeki üç haftada tedavinin bu yönde ilerleyeceğini dile getirdi.

BABA KOÇAL, İŞKENCE VE KÖTÜ MUAMELELERİN ŞAHİDİ

Baba Şaban Koçal ise, TÜBİTAK çalışanı iken ihraç edilişini ve emniyette yaşanan kötü muamele ve işkencelere şahitliğini aktardı. Her türlü fiziki ve sözlü işkencenin uygulandığını aktaran Koçal, 15 gün boyunca bu acılara şahitlik etmek zorunda kaldıklarını, “Orada tek duamız bir an önce tutuklanıp cezaevine gidebilmekti” diye konuştu.

 

‘Nail’i yalnız bırakmayın…’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin