AnaSayfa»Dünya»Yunanistan’daki mülteciler için Belçika’dan Almanya’ya yürüyecekler

Yunanistan’daki mülteciler için Belçika’dan Almanya’ya yürüyecekler

Pinterest Google+

Yardım Zamanı (Time To Help) gönüllüleri Türkiye’deki zulümden kaçarak Yunanistan’a sığınanlar için Belçika’dan Almanya’ya yürüyecek. Yürüyüş katılıma açık.

Halil, Ekmel, Abdullah, Hamza, Mehmet ve Emre isimli 6 gönüllü Yunanistan’da zor kış şartlarında hayatlarını sürdürmeye çalışan mağdurlar için farkındalık oluşturmaya çalışacak. Time To Help (Yardım Zamanı) gönüllüleri 2 Şubat’ta yürüyüşlerine Belçika’dan başlayacak.

Günlük 50 kilometre yol kat etmeyi planlayan gönüllüler Lüksemburg üzerinden Almanya’ya geçecek ve yürüyüşlerine Almanya’da son verecek.

Halil, Ekmel, Abdullah, Hamza, Mehmet ve Emre bu yürüyüşle, “Bunu yaparak, bu karanlık ve soğuk kış aylarında Türkiye’den Yunanistan’a geçen mültecilerin karşılaştıkları zahmet ve zorlukları bir şekilde anlamak ve farkındalık oluşturmak ümidindeyiz.” şeklinde konuştu.

Gönüllüler, Türkiye’deki birçok kişinin “sistematik baskılar” nedeniyle Yunanistan’a ve oradan Avrupa’ya kaçtığını ve Yunanistan’da yardıma muhtaç halde olduklarını ifade ettiler.

Yürüyüşlerinin herkese açık olduğunu belirten gönüllüler katılmak isteyenlerin [email protected] adlı mail kendilerine ulaşılabileceğini belirttiler.

Gönüllüler, 17-21 Şubat’ta Yunanistan’a geçecek ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Yürüyüşe katılan diğer gönüllüler de isterlerse Yunanistan’a geçerek yardımların dağıtılmasına bizzat katılabilecek.

TÜRKİYE’DEKİ 15 TEMMUZ 2016 DARBE GİRİŞİMİ

Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası 151 bin 967 kamu görevlisinin işine son verildi.

131 bin 995 kişi gözaltına alındı ve bunların 63 bin 974’ü tutuklandı. Bin 700’den fazla kadın ve anneleri ile birlikte 668 bebek hapse grmek zorunda kaldı.

https://www.totalgiving.co.uk/mypage/helprefugeesingreece

önceki yazı

Mekke'yi hamam böcekleri ve çekirgeler bastı

Sonraki yazı

Bir Özel Harekât polisinin “hendek operasyonları” anıları

2 Yorumlar

 1. emre
  13 Ocak 2019 at 02:53 — Cevapla

  Merhaba
  Binlerce km bilgisi size nerden nasıl ulaştı bilemiyorum ama biz sadece 1 günde 50km yürüyeceğiz.Belçika Almanya arasında binlerce km lik bir mesafe yok ki zaten yürüyecek.Ayrıca ingiltereden gönüllüler olarak yapıyoruz bunuda belirtirseniz seviniriz ve orada yazan email adresi yanlış doğrusu [email protected] olacak.Son olarak kampanya linkimizide eklerseniz bağış yapanlar olacaktır muhakkak ve yürüyüşle alakalı videolar güncelleme ve bilgiler aşağıda linke yer alacaktır.Teşekkürler

  https://www.totalgiving.co.uk/mypage/helprefugeesingreece

  • Tr724 [Haber Merkezi]
   16 Ocak 2019 at 02:22 — Cevapla

   Sözkonusu güncellemeler yapıldı.
   Teşekkürler.
   Yalnız bizim haberde binlerce ifadesi yoktu.
   Kolaylıklar

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir