Yeni Corsa, 108 kilo zayıflayacak

Tr724 HABER MERKEZİ

PSA Grubu çatısı altında yenilenen Opel Corsa’nın, selefine göre yüzde 10 civarında hafifleyeceği öğrenildi. 2019 yılı bitmeden satışa sunulması beklenen yeni Corsa’da ciddi oranda kilo kaybı yaşanacağı açıklandı. Buna göre, yeni Opel Corsa selefine kıyasla 108 kg civarında hafifleyecek.

Hafiflemenin sebebi, yeni üretim platformu. Geçtiğimiz ay tanıtılan yeni Peugeot 208 modelinde de kullanılan CMP mimarisi üzerinde yükselecek yeni Opel Corsa’nın en hafif beş kapılı versiyonu sadece 980 kg olacak. Bu da bir önceki modelle karşılaştırıldığında 108 kg hafiflediği anlamına geliyor. Hemen söyleyelim; bu kilo kaybına rağmen yeni Opel Corsa’nın ölçülerinde bir küçülme olmayacak.

PSA’NIN MOTORLARINI KULLANACAK

PSA’nın benzinli ve dizel motorlarını kullanacak Yeni Corsa, yeni platform sayesinde tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak. eCorsa adını taşıyacak sıfır emisyonlu model, tıpkı elektrikli 208 gibi e-CMP platformundan çıkacak. 1.2 litre üç silindirli benzinli ve 1.6 litre dizel motorları kullanacak versiyonlar bu yıl satışa sunulacak. Elektrikli versiyonun yollara çıkması ise 2020 yılını bulacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin