Yeni Combo ‘kahraman’ olmak istiyor

Alman Opel’in hafif ticari araç sınıfındaki modeli Combo, tamamen yenilenen beşinci nesiliyle pazara geri dönüyor. Otomobilde iki farklı dizel motor seçeneği var. Fiyatı ise 122 bin 400 TL’den başlıyor!

Hatırlarsanız Opel, 2017 yılının ortalarında PSA Grubu tarafından satın alınmıştı. İşte A’dan Z’ye yenilenen yeni Combo PSA’dan alınan EMP2 platformu üzerine inşa edildi. Yani Peugeot Rifter ve Citroen Berlingo ile çok sayıda ortak özelliği var. Dışarıdan bakıldığında yumuşak çizgilere sahip 5. nesil Combo, Opel’in imzası olarak kabul edilen gündüz farlarıyla Rifter ve Berlingo’dan ayrılıyor.

OTOMOBİLDEN ROL ÇALIYOR!

Yeni Combo, kendi sınıfında kesinlikle en fazla donanıma sahip otomobil. Sürücüsüne üst seviye güvenlik ve konfor sağlamak için binek otomobillerde görülen sürüş destek sistemleri ve konfor özellikleri ile donatılmış. Bu sistemler arasında Ön Çarpışma İkazı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Aktif Acil Frenleme Sistemi standart olarak sunuluyor. Otomobil, bir tehlike anında sürücüden bir reaksiyon alınmazsa kendisi otomatik olarak fren yapıyor. Araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği de var.

İKİ FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ

Yeni Combo, Türkiye’de iki farklı dizel motor seçeneğiyle satılacak. 1.5 litre hacminde olan bu motorlardan biri 102 hp güç üretirken diğeri 130 hp güç üretecek. Düşük güce sahip olan motoru manuel vites seçeneğiyle satın alabiliyorken, güçlü versiyon 8 ileri tam otomatik şanzımanla geliyor. Her iki motorunda marka tarafından paylaşılan ortalama tüketimi ise 4.3 lt / 100 km. Üç farklı donanım seçeneğiyle satın alınabilen aracın fiyatı ise yaklaşık 123 bin liradan başlıyor. Otomatik vitesli Combo’nun fiyatı ise 140 bin lirayı buluyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin