AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Yeni 15 Temmuz görüntüleri: Boğaz Köprü’sünün ayaklarına keskin nişancılar böyle gönderilmiş

Yeni 15 Temmuz görüntüleri: Boğaz Köprü’sünün ayaklarına keskin nişancılar böyle gönderilmiş

Pinterest Google+

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece İstanbul Boğaz Köprüsü’ne götürülen  er ve askeri öğrencilerle ilgili yeni görüntü ve iddialar ortaya çıkıyor. Köprüde askerleri linç eden grupta yer alan sırtında bayraklı ve sakallı bir kişi, Boğaz Köprüsü’ne ambulans üstünde keskin nişancı(snipper) götürüleceğini söylüyor. Daha önce gündeme kalmasına karşın köprülerin ayaklarında snipper olduğu ve sivilleri vurduğu iddiaları hep yalanlanmıştı. Yeni video da açık ifadelerle provokasyonun altyapısının nasıl hazırlandığı görülüyor.

15 Temmuz gecesi aralarında AKP’nin propaganda işlerini yürüten Erol Olçak ve oğlu Abdullah  Tayyip’in de bulunduğu bazı isimler ve vatandaşlar bu keskin nişancı ateşi altında can vermişti.

Dün sosyal medyaya düşen bir başka görüntüde de yine benzer bir skandal ortaya çıkmıştı. Köprüde çekildiği ortaya çıkan dün yeni ortaya çıkan bir görüntüde savunmasız askerlere nasıl saldırıldığını ve daha sonra nasıl öldürüldüğünü gözleri önüne seriliyor. Videoyu çeken kişi, “İçlerinde teröristler var. Tahrik edip askeri öldürtüyorlar. Adam bıçakla gelmiş, adamı nasıl öldürüyorsun.” ifadelerini kullanıyordu..

önceki yazı

Hollanda mahkemesinden emsal karar: AKP yanlısına ‘gazeteciye tehdit’ cezası

Sonraki yazı

MEB’in kaldırdığı Fatih projesinde milyonlar çöpe gitti

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir