AnaSayfa»Manşet»Yavuz Bingöl’ün bağlama projesi tutmadı

Yavuz Bingöl’ün bağlama projesi tutmadı

Pinterest Google+

Milli Eğitim Bakanlığı ile türkücü Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Sanat Hayattır Derneği arasında Aralık 2017’de imzalanan ‘Müzik Sınıflarının Altyapısını Destekleme Kampanyası İşbirliği’ protokolü geçtiğimiz kasım ayında Kars’taki bir okulda başlamıştı.

Uygulamanın tutması halinde ülke genelindeki okullara yaklaşık 85 bin bağlama ve 3 bin piyano dağıtılacağı belirtilmişti. Ancak projesinin tutmadığı belirtildi. Bugüne kadar üç ortaokula iki piyano ve 95 bağlama dağıtılabildi.

Sözcü’nün haberine göre, projenin maliyeti açıklanmazken, piyasa değeri yaklaşık 30 milyon lira olan söz konusu enstrümanların ne kadarının bağış yoluyla ya da satın alımla temin edileceğine ilişkin de bilgi verilmemişti.

‘Bağış yoluyla temin edilecek’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un konuya ilişkin soru önergesine verdiği yanıtta, “Protokol gereği enstrümanlar dernek tarafından toplanacak bağış yoluyla temin edilecektir” dedi.

Bakan Selçuk, okullar belirlenirken ‘müzik odası ve müzik odası oluşturmaya elverişli alan bulunması’ kriterlerinin esas alındığını vurguladı. Selçuk önergeye verdiği yanıtta, kampanya süresinin bir yıl olduğunu belirtti.

önceki yazı

Çiftlikbank'ın kurucusu Interpol listesinde en çok arananlar arasında

Sonraki yazı

Rutkay Aziz'den Erdoğan'a cevap: "Ben mi faşist oluyorum; Mozart mı?"

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir