Trump: Kaşıkçı ölmüşe benziyor, bunun sonuçları ağır olacak

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp gazeteci Washington Post yazarı Cemal Kaşıkcı ile ilgili açıklama yaptı. Trump, “Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor, bunun sonuçları ağır olacak” dedi.

2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolan Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne dair güçlü kanıtlar bulunduğu belirtiliyor.

Gün içinde twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Trump, Pompeo’nun ziyareti sonrası Türkiye ve Suudi Arabistan’ın soruşturma sonuçlarının beklendiğini duyurmuştu.

CNN International, Suudi gazetecinin Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü duyurdu. 2 Ekim’den bu yana kendisinden haber alınamayan  Kaşıkçı’nın gazeteci arkadaşları geçtiğimiz günlerde bu iddiaya gündeme getirmiş, Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu’nda öldürüldüğünü ileri sürmüştü.

Yine Al Jazeera’nin ismini açıklamadığı bir Türk kaynağa dayandırdığı habere göre ise, Kaşıkçı’nın cesedini parçalara Suudi otopsi uzmanı Salah Mohammed al-Tubaigy’i ayırdı. Cesedi kesme işlemi 7 dakika sürerken otopsi uzmanı bu esnada yanındaki diğer Suudilere ‘müzik dinlemelerini tavsiye etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin