Sunucudan Madonna gafı: 1943’te var mıydı? [VİDEO]

TV8’de ekrana gelen ‘Aramızda Kalmasın’ programının sunucusu ‘Madonna’ gafına imza attı.Sabahattin Ali’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabından uyarlanan filmde Beren Saat’in rol alacağı konuşulurken, program sunucularından Funda Özkalyoncuoğlu, kitapta anlatılan karakteri müzisyen Madonna sanması bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

“Madonna’nın hayatı bizim için enteresan olabilir” diyen Özkalyoncuoğlu’nu program moderatörü Jess Molho “Yalnız bu kitap 1943’te yazıldı. Sabahattin Ali bu kitabı asker yıllarında çadırda yazmış’ diye uyarınca, sunucu Özkalyoncuoğlu ve programın diğer sunucusu Sena Keçeli, “Madonna var mıydı o zamanlar?” diye sordu.

KİTAP ÖNCE HAKİKAT GAZETESİNDE YAYIMLANDI

Kürk Mantolu Madonna, ilk olarak Hakikat gazetesinde 18 Aralık 1940-8 Şubat 1941 tarihlerinde “Büyük Hikâye” başlığı ile 48 bölüm halinde  yayımlandı. Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna’yı ikinci kez askerlik yaptığı Büyükdere’de çadırda yazdı. Romanı yazdığı günlerde attan düşüp sağ kol bileği çatlayınca, kolunu tenekede ısıtılan suya koyup yazmaya devam etti. Roman kitap formatında ilk baskısını ise 1943 yılında yaptı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin