Süleyman Soylu ‘seçim haftası açıklayacağız’ dedi, A Haber beklemeden yayınladı: “İktidar, muhalefeti tek tek fişletmiş!”

Seçimlere yakın düşen oy oranları AKP iktidarının tehditlerini artırmasına neden oluyor. Dün akşam İstanbul’da konuşan AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “325 PKK ve HDP iltisaklıyı CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi listelerinden meclis üyesi adayı yaptılar. Bunlar kim? Yukarıdan aşağıya önümüzdeki hafta isimlerini tek tek açıklayacağız” dedi.

Soylu’nun elindeki siyasi gücü kullanarak istihbarat örgütlerine hazırlattığı ve seçim haftasında açıklayacağını söylediği skandal rapor havuz medyası A Haber’de yayınlandı. Hem de Soylu’yu beklemeden birkaç saat sonra.

24 Mart’ın ilk dakikalarında, ‘Gece ajansı’ adlı program sırasında bir anda ekrana son dakika anonsları belirdi. A Haberin son dakika başlıkları da çok ilginçti: “325 kişilik liste ortaya çıktı”

Ekrana yansıyan karelerde kişilerin isimleri, hangi bölgeden seçime girdikleri ve fotoğrafları yayınlanırken, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan istihbarat raporunda yazılanlar olduğu gibi yayınlandı.

Kişilerin tek tek isim ve resimlerinin yayınlanmasının yanında her kişinin “mahrem kalması gereken” TC kimlik numaraları da açık bir şekilde ekrana getirildi.

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi için ayrı ayrı hazırlanmış PDF dosyalarını “hbrreji01” adlı bilgisayarın masaüstünde çalıştırarak ekrana yansıtan Ahaber, bu listeleri ‘yandaş gazetecilere’ yorumlattı.

Yorumcuların gazeteciden ziyade AKP sözcüsü gibi, objektiflikten uzak, zaman zaman suçlama ve hedef göstermeye varan açıklamaları dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin