Sena Nur Özcerit için özgürlük kampanyası

Cezaevinde tedavi edilmediği için vefat eden Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit’in eşi ve kızının gözaltına alınması tepki çekti. Kardeşinin ve annesinin uğradığı son haksızlığı bütün dünyaya duyuran Sinan Özcerit, kız kardeşi Sena Özcerit için imza kampanyası başlattı. Cezaevinde hayatını kaybeden KHK ile işinden atılanlar listesinde yer alan Doç.Dr. Ahmet Turan Özcerit’in eşi Esra Özcerit, ilk işlemlerinin ardından serbest kalmıştı.

BABA VEFAT ETTİ, AİLEYE BASKI SÜRÜYOR

Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit’in eşi ve 19 yaşındki kızı gözaltına alındı. KHK ile işinden atıldıktan sonra tutuklanan ve cezaevine konulan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit, kanser hastası olmasına rağmen tedavi için tahliye edilmedi. Hastalığı son evreye geldiğinde hastane izni çıktı ancak Özcerit için herşey artık çok geçti.

Hakkında bir hüküm verilmeden vefat eden Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit’e zulüm bundan sonra da bitmedi. İki gün önce Özcerit’in eşi Esra Özcerit ve kızı evlerinde gözaltına alındı. Gelişmeyi oğlu Sinan Özcerit, ”Annem ve kız kardeşim sabah saatlerinde gözaltına alındı. Yaşadıklarımızın üstüne daha ne yaşatılmak isteniyor bilmiyorum ama artık çok yorulduk. Dualarınızı bekliyorum.” ifadeleriyle duyurmuştu. Sinan Özcerit, aileye yönelik baskıları şöyle dile getirmişti: ”Babam vefat ettiğinde taziye evine polis gönderip rahatsız etmiştiniz, şimdi de kardeşim yabancı uyruklu üniversite arkadaşlarını evimize iftara davet etti diye onları da gözaltına almışsınız. Biz zaten yandık ve yanıyoruz, bize dokunan herkesi de yakacak mısınız?”

Esra Özcerit gece yarısına doğru savcılıktan serbest bırakılırken, kızı Sena Nur’un gözaltı işlemi sürüyor. Sinan Özcerit, kardeşinin serbest bırakılması için kampanya başlattı.

Kampanyaya aşağıdaki linklerle katılmak mümkün:

https://www.change.org/p/aidbrom-senanura%C3%B6zg%C3%BCrl%C3%BCk-hastagiyle-adalet-arayan-sinan-%C3%B6zcerit-in-%C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1-i%C3%A7in-imzala

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin