Sen misin taksicinin öldürülmesini protesto eden? Polis darp edip bıraktı

Artvin’in Hopa ilçesinde bir taksicinin öldürülmesini protesto etmek için toplanan gruba polis müdahale etti. Polisin daha sonra Hopa Meydanı’nda çoğu eyleme katılmayan 12 kişiyi darp ederek gözaltına aldığı belirtildi.

Sendika.org’da yer alan habere göre, Hopa Kanyoncu Petrol yanında yaklaşık 20 gün önce taksici İshak Köse, iki kişiyi küfretmemeleri için uyarmasının ardından bu iki kişi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Hopalı gençler dün gece taksici Köse’nin öldürülmesini protesto etmek için eylem yaptı. Polis eylem yapan gençlere saldırarak dağıttı. Daha sonra Hopa Meydanı’na yığılan polisler çevrede bulunan 12 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Borçka Halkevi Şube Başkanı Temel Kılıç, Borçka Halkevi üyesi İsmail Kocaman ve Hopa Halkevi Yönetim kurulu üyesi Yüksel Başar ile Hopa Halkevi üyesi Vahdettin Akbıyık ile da bulunuyor.

Hopa Halkevi yöneticisi Atakan Asılbay, gözaltına alınanların çoğunun eyleme katılmadığını, kiminin meydandan geçerken kiminin de çorba içtikten sonra meydandan yürürken gözaltına alındığını söyledi.

Asılbay, Hopa Halkevi üyesi Vahdettin Akbıyın’ın darp sonucu kolunun kırıldığını Hopa Halkevi Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Başar’ın da bir gözünün darp sonucu yaralanarak açılmayacak hale geldiğini söyledi.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından serbest bırakıldı.

1 YORUM

  1. Sıkıştırarak patlamaya hazır hale getirdikleri milletin en kucuk gosterisine tahammulleri de yok , galiba bu kadar haksızlık ve sıkışmışlığın sonunda hemen bastırmayacakları engellemeyecekleri bir kıvılcımın patlama yapacağının kendileride farkındalar ki durdurmak korku salmak icin masumları bile dovuyorlar. Allah milletimize salimen bu beladan kurtulmayı nasip etsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin