AnaSayfa»Siyaset»Selahattin Demirtaş: Hükümet, Öcalan’ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalıştı

Selahattin Demirtaş: Hükümet, Öcalan’ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalıştı

Pinterest Google+

4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu yargılanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, geçen hafta mahkeme heyetine yaptığı savunma ile ilgili olarak avukatları aracılığıyla bir basın açıklaması yaptı.

Mahkemedeki ifadelerinin bazı yayın organlarınca çarpıtıldığını ya da yanlış ifade edildiğini belirten Demirtaş’ın açıklamasında Abdullah Öcalan’ın hiçbir zaman kendisi ve partisiyle ilgili talimat olarak algılanabilecek bir ilişkiye girmediğini anlattı.

Demirtaş, “Ancak Hükümet, Sayın Öcalan’ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalışmıştır. Oysa Sayın Öcalan’dan bugüne kadar bize yönelik ne bir talimat alabilmişlerdir ne de bize herhangi bir emrivakiliği kabul ettirebilmişlerdir. Ancak, İmralı Çözüm Sürecini siyasi bir baskı ve şantaj aracı haline getirmeye çalışmışlardır” dedi.

Demirtaş geçen hafta Ankara Sincan Cezaevi Kampüsü’nde mahkeme heyetine yaptığı ve iki gün süren savunmasında, referandum ve seçim süreçlerinde hükümetin HDP’ye İmralı üzerinden baskı yaptığını iddia etmişti.

 

önceki yazı

Sahici dürüstlük

Sonraki yazı

Erdoğan açıkladı; AKP-MHP ittifakı bu isimle anılacak

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir