Fazıl Say’dan İmamoğlu’na: Bravo kardeşim, umarım haksızlık yaşamazsın

Fazıl Say ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında son dönemde başlayan yakınlık tartışma konusu olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yıllar önce koyduğu mesafeyi son dönemde kaldıran ünlü piyanist Fazıl Say’dan Ekrem İmamoğlu’na destek geldi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP’li İmamoğlu’na sosyal medya hesabı üzerinden hitap eden Say, “Bravo kardeşim. Umarım haksızlık yaşamazsın.” dedi.

Fazıl Say, İmamoğlu’nun Instagram hesabından, “İstanbul’un öyle şeffaf bir yönetimi olacak ki; 39 ilçenin belediye başkanları ve tüm meclis üyeleri bu şehre hizmet etmek için gönülden istekli olacak” notuyla paylaştığı fotoğrafa yorum yaptı. Say yorumunda, “Bravo kardeşim. İşini iyi yapan insansın, başarılar diliyorum. Umarım haksızlık yaşamazsın.” ifadesini kullandı.

Say’dan ikinci açıklama: Yıldırım afişleri haksızlık değil mi?

Fazıl say, bugün Ekrem İmamoğlu hakkında bir paylaşım daha yaptı. İstanbul’da Binali Yıldırım’ın teşekkür pankartlarını gördüğünü söyleyen Say, “Bu afişler tüm İstanbul halkına haksızlık değil mi?” diye sordu. Fazıl Say, yaptığı açıklamada en büyük hayalininse Anıtkabir’de konser vermek olduğunu söyledi.

Say’ın Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“İstanbul’a dün döndüm, şehrin her yerinde Binali Yıldırım’ın kazandığını ilan eden afişler, bayraklar. YSK’nin resmi olmayan sonuçlarına göre seçimi İmamoğlu kazandı, geçersiz oylar sayılıyor hâlâ İmamoğlu önde. Bize sunulan matematik tablosu bu. Bu afişler tüm İstanbul halkına haksızlık değil mi? Lütfen birisi bana, “Bu afişlerin asılması çok doğrudur” desin ve sebebini açıklasın.

“İmamoğlu belediyecilik işini iyi yapıyor”

Ekrem İmamoğlu, Belediyecilik işini iyi yapan bir insandır, bu zor süreçte de sükuneti koruyor, toplumun her kesimini kucaklamaya devam ediyor, sinirlenmiyor, gerilim yaratmıyor, İstanbul halkına saygı ile sahip çıkıyor, bu tutumunu da ayrıca tebrik ediyorum. Anıtkabir’i de ziyaret etmesini çok beğendim. Benim de en büyük hayalim Anıtkabir’de bir konser vermek, bir Atatürk eseri bestelemek. Tekrar bravo Ekrem kardeşim..”

Saray’da 29 Ekim konseri verecek

Say ile ‘İslamcı’ diye eleştirdiği ve mesafe koyduğu Erdoğan arasında geçen yılın sonunda yakınlık başladı. Erdoğan önce annesini kaybeden Say’ı arayarak başsağlığı diledi. Ardından Say Erdoğan’ı konserine davet etti. Ocak ayında konsere katılan Erdoğan ile Say arasında sıcak bir ilişki başladı. Erdoğan, son olarak Say’ın 29 Ekim’de Beştepe Sarayı için özel konser hazırladığını açıkladı.

Fazıl Say’ın Erdoğan ile yakınlaşması tartışmalara yol açtı. İlişkinin eleştirilmesi karşısında kendini savunan Say, değerlerinden taviz vermediğini savundu.

http://tr724.wpengine.com/fazil-say-bestepe-sarayi-icin-29-ekim-bestesi-hazirliyor/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin