AnaSayfa»Spor»Savcılık, Terim’in Rüştü Reçber’e ‘şantaj’ yaptığı iddiasıyla ilgili başlattığı soruşturmada kararını açıkladı

Savcılık, Terim’in Rüştü Reçber’e ‘şantaj’ yaptığı iddiasıyla ilgili başlattığı soruşturmada kararını açıkladı

Pinterest Google+

Eski milli futbolcu ve köşe yazarı Rüştü Reçber’in, “Fatih Terim’in Alaçatı baskını” başlıklı köşe yazısının ardından Terim’in kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla savcılığa yaptığı şikayet takipsizlikle sonuçlandı. Savcılık, Terim tarafından Reçber’e gönderilen emaildeki “Sadece bende kalması gereken anıların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Haddimi aşıyor muyum diye 1 değil 2-3 kez düşün” sözleri ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdi.

Eski milli futbolcu, köşe yazarı Rüştü Reçber 24 Temmuz 2017 tarihinde, ulusal bir gazetede “Fatih Terim’in Alaçatı baskını” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Reçber, bu köşe yazısı sonrası, eski futbol direktörü Fatih Terim tarafından kendisine tehdit, hakaret ve şantajda bulunulduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusunu işleme koyan Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, Terim hakkında soruşturma başlatmış ve “şüpheli” sıfatıyla Terim’in ifadesini almıştı. Soruşturma dosyasındaki incelemelerini tamamlayan savcılık, Terim hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

 

önceki yazı

İki Tanık Flynn ile AKP'lilerle arasındaki Gülen pazarlığını deşifre etti: "Görüşme Glup 21'te oldu, 15 milyon dolar direk ödenecekti"

Sonraki yazı

Kayıp Lübnan Başbakanı bir hafta sonra ortaya çıktı

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir