Sabah’ın haberine tepki gösteren Akın İpek: “Serhat Albayrak, sen Angels otelde kalmadın mı arkadaş… Ne var bunda.”

AKP iktidarına yakın Sabah Gazetesi’nin gasp edilen hotelindeki konaklayanları suç gibi gösteren haberine Koza-İpek Holding sahibi Akın İpek tepki gösterdi.

“Evraklar yakıldı dedikten sonra da… Otel de kalan isimler ortaya çıkartıldı diyor aynı haber… Ortaya çıkartıldı dediği ne… Otel yönetimi kalan her misafirin kimliğini yasal olarak bildirilmesi gerekiyor idi… Eksiksiz olarak bildirdi zaten.” diyen İpek, haberi yapan Sabah’ın da içinde bulunduğu Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak seslendi:

“Otelde kalmak bir suç değil… Sn. Cumhurbaşkanımız Gül ün yıllar önce Angels otelde tatil yaptığı haberlerinden bir gün sonra; Sabah ın bugün böyle ağır bir haber yapmasının sebebi ne… Serhat Albayrak, sen Angels otelde kalmadın mı arkadaş… Ne var bunda.”

İşadamı Akın İpek,  Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve işadamı Akın İpek, haksız şekilde el konulan  Peninsula Angels Otel de kalanlara dair çarpıtma haber yapan Sabah gazetesine cevap verdi.

YAKILDIYSA KALANLARIN LİSTESİ NEREDEN ÇIKTI?

“Durup dururken Angels otelini yine gündeme taşımış Sabah… Evrak yakıldı yalanını atmış… Yakılacak evrağı olan adam, yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen neden tüm bilgisayar ve muhasebeye silinemeyen sistem kurdursun ?” diyen Akın İpek, evraklar yakıldı denilen otelde kalanların isimlerinin nasıl bulunduğunu, otelde kalmanın nasıl bir suç olduğunu sordu. İpek, Ergenekon soruşturmasını sürdüren eski İstanbul Savcısı Zekeriya Öz’ün farklı isimle rezervasyon yaptırdığı iddialarına da açıklık getirdi.

İpek, “Evraklar yakıldı dedikten sonra da… Otel de kalan isimler ortaya çıkartıldı diyor aynı haber… Ortaya çıkartıldı dediği ne… Otel yönetimi kalan her misafirin kimliğini yasal olarak bildirilmesi gerekiyor idi… Eksiksiz olarak bildirdi zaten. Zekeria Öz farklı isimle kamış imiş… Arkadaş kendisine güvenlik tedbiri olarak zırhlı araç tahsis etmenizde bir sorun yok da… Güvenlik tedbiri olarak otele farklı isimle rezervasyon yaptırmış ise bana ne… Bana niye sorun olsun.” diye sordu.

KALMAYANLARIN LİSTESİNİ YAZIN

İpek, kalanların değil, kalmayanları yazılmasına tavsiye etti: “Otelde kalmak bir suç değil… Adı üstünde “Otel”… Ailesi ile benim otelim de tatilini yapmış insanların isimlerini ifşa edip bunu kullanmak da istemem. Fakat kalanları  değil… Kalmayanları yazarsanız çok daha kısa bir liste olur…”

İpek attığı twitlerde şunları söyledi:

“Durup dururken Angels otelini yine gündeme taşımış Sabah… Evrak yakıldı yalanını atmış… Yakılacak evrağı olan adam, yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen neden tüm bilgisayar ve muhasebeye silinemeyen sistem kurdursun ???”

“Evraklar yakıldı dedikten sonra da… Otel de kalan isimler ortaya çıkartıldı diyor aynı haber… Ortaya çıkartıldı dediği ne… Otel yönetimi kalan her misafirin kimliğini yasal olarak bildirilmesi gerekiyor idi… Eksiksiz olarak bildirdi zaten.”

“Zekeria Öz farklı isimle kamış imiş… Arkadaş kendisine güvenlik tedbiri olarak zırhlı araç tahsis etmenizde bir sorun yok da… Güvenlik tedbiri olarak otele farklı isimle rezervasyon yaptırmış ise bana ne… Bana niye sorun olsun.”

“Otelde kalmak bir suç değil… Adı üstünde “Otel”… Ailesi ile benim otelim de tatilini yapmış insanların isimlerini ifşa edip bunu kullanmak da istemem. Fakat kalanları değil… Kalmayanları yazarsanız çok daha kısa bir liste olur…”

“Son Olarak; Sn. Cumhurbaşkanımız Gül ün yıllar önce Angels otelde tatil yaptığı haberlerinden bir gün sonra; Sabah ın bugün böyle ağır bir haber yapmasının sebebi ne… Serhat Albayrak, sen Angels otelde kalmadın mı arkadaş… Ne var bunda.”

GÜL’ÜN TUTUKLANAN KÖŞK DOKTORU ANLATMIŞTI

ByLock kullandığı suçlamasıyla tutuklanan, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde, Çankaya Köşkü’nde doktorluğunu yapan Sedat Caner, Abdullah Gül, Akın İpek’in otelinde ve yatında birlikte ailece tatil yaptığını, kendisinin de aralarında olduğunu söylemişti. Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde, Çankaya Köşkü’nde doktorluğunu yapan Sedat Caner, savcılık sorgusunda önemli açıklamalar yapmış ve şunları söylemişti: “Marmaris’te Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde tatil için 2-3 günlüğüne gidilmişti. Ben de heyetteydim. Akın İpek de orada Cumhurbaşkanımızı karşıladı. Cumhurbaşkanı Gül ve ailesi, Akın İpek’e ait olan Angel/S Peninsula isimli otelinde tatil için bulunuyordu. Hep beraber orada tatil yaptık. Akın İpek’in yatları vardı. Bu yatlardan biriyle Sisam adasına bir tur yaptık. Teknede ben, korumalar, Akın İpek, Tekin İpek, Cumhurbaşkanı Gül ve ailesi vardı. Akın İpek’i ben, o tatil ve teknede kaldığımız bu süreçte tanıdım. Kendisi bize hitaben ne iş yaptığımızı sordu. Biz de Cumhurbaşkanı’nın doktoru olduğumuzu söyledik. Lobi barda alkolsüz içkilerden tükettik. Akın İpek Ankara’ya döndükten sonra İpek ailesi üyeleriyle resepsiyonlarda bir araya geldik ve kendisi ile özel dini ve benzeri günlerde mesajlaşma şeklinde temasımız oldu.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin