AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Sabah temsilcisinden açlık grevindeki eğitimciler için skandal paylaşım: “Cezaevine 2 dürüm söyleyebilirim”

Sabah temsilcisinden açlık grevindeki eğitimciler için skandal paylaşım: “Cezaevine 2 dürüm söyleyebilirim”

Pinterest Google+

Sabah Gazetesi Brüksel Temsilcisi Mehmet Solmaz, OHAL döneminde çıkarılan KHK ile kamudan ihraç edilen ve açlık grevine başlayan eğitimciler Semih Özakça ve akademisyen Nuriye Gülmen için skandal paylaşımda bulundu. Solmaz Twitter hesabından, açlık grevinde olan Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça’nın adalet çağrısına, “Cezaevine 2 dürüm söyleyebilirim” diyerek karşılık verdi.

Esra Özakça, 130 gündür açlık grevinde olan eşi Semih Özakça ve akademisyen Nuriye Gülmen’in tutuklanması sonrası kendisi de açlık grevine başlamıştı. Bu süreçte ev hapsinde tutulan Esra Özakça, Nuriye ve Semih’in açlık grevlerinin kritik noktaya geldiğini söyleyerek “Herkes yapabileceğini artık yapmalı” çağrısında bulundu.

Sabah gazetesi Brüksel Temsilcisi Mehmet Solmaz, Özakça’nın paylaşımını “Cezaevine 2 dürüm söyleyebilirim” ifadeleri ile alıntıladı. Solmaz’ın paylaşımı sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Semih Özakça ve Nuriye Gülmen 130 gündür açlık grevinde

Mehmet Solmaz’ın paylaşımı şöyle;

önceki yazı

15 Temmuz'u 'Yerim destanınızı' yazısıyla eleştiren gazeteci, adli kontrolle serbest bırakıldı

Sonraki yazı

Avrupa Komisyonu Başkanı: Türkiye'ye idam gelirse, AB kapısı kapanır

1 Yorum

  1. Fahri Selçuklu
    16 Temmuz 2017 at 22:54 — Cevapla

    Mehmet Solmaz beye, KHK ile atıldığı işini, 130 gündür açlık grevi yaparak geri isteyen Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in duruşuna karşı, acılı eşi Esra Özakça hanımın “artık herkes elinden geleni yapsın” demesine karşılık, “cezaevine dürüm söyleyebilirim” şeklindeki katkısı, önerisi için çok teşekkürler. Hassasiyet ve duyarlılıklarının yanısıra, cömertliklerini de ifadelendirdiler. En mühimi de, eski ve yenisiyle, iktidardaki hemen herkesin en alttan en yukarıya kadar “asalım, keselim, çengellere geçirelim” çığlıklarının hem de “Allahüekber” sedalarıyla ayyuka yükseldiği bir dönemde, “iki dürümlük katkı” sunabilmenin gerçek bir cesaret gerektirmesi. Kendilerine müteşekkiriz…

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir