Saadet Partisi: Seçimlere katılıyoruz

Saadet Partisi (SP), Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen ve 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kendi adaylarıyla yarışacaklarını açıkladı. Parti 31 Mart seçimlerine de kendi adayı ile girmişti.

Diğer yandan SP adayı olarak seçime katılacak olan Necdet Gökçınar’ın oğlu H. İbrahim Gökçınar işten çıkarıldı. SP kaynakları, Gökçınar’ın, “Ankara’dan talimat var” denerek işten çıkarıldığını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu imzasıyla yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kamuoyuna Saygıyla;

Yüksek Seçim Kurulu’nun hukuk kurallarını, kendi içtihatlarını ve teamülleri hiçe sayarak vermiş olduğu İstanbul seçimlerini iptal ve yenileme kararıyla ülkemiz yeni bir süreçle yeni bir tercihle karşı karşıya bırakılmıştır.

Saadet Partisi olarak bütün çabamız ve ümidimiz bu yeni sürecin Türkiye’nin normalleşmesine vesile olması, kutuplaşmanın ortadan kalkması ve toplumun her kesimini derinden etkileyen ekonomik ve sosyal sıkıntıların giderilmesi içindir.

Artık bu seçimde İstanbul 16 milyon değil 82 milyondur. İstanbul Türkiye’nin kalbidir ve İstanbul’un yorulması Türkiye’nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye’mizin önünü açmaya yöneliktir.

İlgili kurullarımızla yaptığımız geniş istişareler, kamuoyu eğilimleri ve ülke gerçeklerini göz önünde bulundurarak 23 Haziran 2019 seçimlerine Saadet Partisi olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız.
Bu vesile ile yürütülecek seçim kampanyalarında başta adaylar ve siyasi partiler olmak üzere bütün vatandaşlarımızı üslup ve davranış olarak her zamankinden daha fazla hassas olmaya davet ediyoruz.

Bu seçimlerin İstanbul’umuza, ülkemize ve milletimize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyoruz.

23 Haziran çatışmanın değil dayanışmanın tarihi olsun.”

Saadet adayının oğlunun işine son verildi: ‘Talimat Ankara’dan’

Seçimlere SP adayı olarak katılacak olan Necdet Gökçınar’ın oğlu H. İbrahim Gökçınar işten çıkarıldı. SP kaynakları, Gökçınar’ın, “Ankara’dan talimat var” denerek işten çıkarıldığını öne sürdü.

Milli Gazete’nin haberine göre, Borsa İstanbul’da uzman yardımcısı olarak çalışan H. İbrahim Gökçınar’ın askerlik görevi sonrası işine son verildi.

Haberde Gökçınar’a, “Biz senden memnunuz ama Ankara’dan talimat var, yapacak bir şey yok” dendiğini aktardı.

SP’nin İstanbul adayı Necdet Gökçınar tarafından yapılan açıklamada ise şöyle dendi:“Son zamanlarda Saadet Partisi mensuplarına çeşitli kurumlarda uygulanan mobbing ve işten çıkarma aralıksız devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi İBB adayı Necdet Gökçınar’ın Borsa İstanbul’da uzman yardımcısı olarak çalışan oğlunun işine askerlik görevinden döndüğü 24 Nisan 2019 tarihi itibariyle son verilmiştir. Alınan bu kararın siyasi olduğu aşikardır. Bu ve buna benzer kararların hiç biri Saadet Partilileri inandıkları yoldan geri çeviremeyecektir.”

Necdet Gökçınar, 31 Mart yerel seçimlerinde 103 bin 300 oy almıştı. Gökçınar 23 Haziran’da da SP adayı olarak yarışacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin