AnaSayfa»VİDEO»Prof. Ramazan Ayvalı’ya isyan etti: Mide bulandırıcı, Allah’tan korkun, ayıp değil mi?

Prof. Ramazan Ayvalı’ya isyan etti: Mide bulandırıcı, Allah’tan korkun, ayıp değil mi?

Pinterest Google+

Türkiye Gazetesi yazarlarından ilahiyatçı Ramazan Ayvalı’nın, Hizmet Hareketi’ni kararalamak için televizyonda yaptığı ”Bunlar Museviliği ve İseviliği İbrahim’i din gibi şirin gösterdiler” şeklindeki açıklaması, ilahiyatçı Sacit Arvasi’yi isyan ettirdi.

İhlas camiasının kendi kitaplarından birinden aynı cümlenin benzerini alıntılayan Arvasi, dinler tarihinde Museviliğin de İseviliğin de adının ‘İbrahimi dinler, ‘tek tanrılı dinler’, ‘semavi dinler’ olduğunu vurguları ve sordu: ”Ey Ramazan Ayvalı, isminin başında da Prof. var. Burada ilmi haysiyet nerede?”

Kindarlık ve düşmanlıkla bu tür yaftalamaların yapılmasının ahlaksızlık olduğunu vurgulayan Arvasi, ”Mide bulandırırcı. Bu İhlas Camisındakileri Vallahi, Billahi Tallahi ahirette Allah Resulüne şikayet edeceğim. Kendinize gelin. Allahtan korkun.” ifadelerini kullandı.

İhlas Camiasına yakın bir kişi tarafından kaleme alınan makalede, Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın, yazdığı maale 600 ayet sokuşturduğunu iddia etmesine de cevap veren İlahiyatçı Sacit Arvasi, ‘Meal, Kur’an değildir.’ dedi. Yıldırım’ın mealinden örnekler gösteren Arvasi yapılmak istenenin çamur at izi kalsın uygukaması olduğunun altını çizdi ve ‘Bu yaptıklarınızdan utanın ve iftiralarınızdan vazgeçin.’ çağrısı yaptı.

İşte İlahiyatçı Sacit Arvasi’nin Facebook üzerinden yaptığı yayının videosu:

önceki yazı

Irak Büyükelçisi, Türk askerinin Başika'dan çekileceği tarihi açıkladı

Sonraki yazı

İşadamı Mustafa Boydak’ın oğlu ve 60 işadamı tutuklandı

4 Yorumlar

 1. Enes Uğur
  12 Ocak 2017 at 00:11 — Cevapla

  Günümüzün en büyük fitnelerinden biri de Müslümanın Müslümana düşürülmesidir. Sacit Arvasi Beye, hem de Prof. Dr. Suat Yıldırım hocamızın üzerine bu kadar gidildiği bir dönemde, görüşünü açıkça seslendirdiği için teşekkür ederiz. Sacit Beyin eleştirdiği, Seyit Mustafaoğlu ve Prof. Dr. Ramazan Ayvalı Beylere de görüşünü açıkça seslendirdikleri için teşekkür ederiz. Seyit Bey ve Ramazan Hocanın görüşünün belirtilen konulardaki isabetsizlikleri açık olabilir ama yine de görüşünü ifade etmesini saygıyla karşılarız. Sacit Hocamızın, Ramazan Beyin görüşünün isabetsizliğini ifadelendirirken, İhlas camiasındaki kardeşlerimizin tamamına yakınını hedef alır tarzda anlaşılabilecek açıklamasını da, seçtiği kelimeler yönünden doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Hangi siyasi görüşü desteklerse desteklesin, hangi partiye oy verirse versin, hangi ekolü/hizbi, tarikatı, cemaati beğenirse beğensin, “bütün müslümanlar kardeştir”. Bir kalpte hakiki muhabbet ve hakiki adavet imtizaç etmez. Muhabbet hakiki olursa, adavet mecazi suretine inkılap eder. Kardeş kardeşi mahvetmeye çalışmaz, belki lütufla islahına çalışır. İzlerin birbirine karşıtığı şu zulmetli dönemde, kardeşlerimizin bir kısmı çile ve ıztırab yudumlarken, diğer bir kısmı değişik saiklerle zulme tarafgir olup üzücü davranışlar sergileseler de, inşallah Rabbimizin izniyle, vifak ve ittifak yeniden teessüs eder. Rabbim zulme taraf eylemesin; zalimlere daha fazla fırsat vermesin. Bilerek ve isteyerek, düşmanlık için zulmedenlerin de biran önce hakettiklerini versin…

  • M. Sacit Arvasi
   13 Ocak 2017 at 05:23 — Cevapla

   Enes Uğur,
   Allah sizden razı olsun. Ne güzel yazmışsınız. Biraz hisslerine mağlub olmuş bir tonda konuşmuşum. Umarım bana ders olur bir daha böyle hissi konuşmam. Ama insanız…sabır, sabır bir yere kadar…Bu camiadaki arkadaşlar sürekli hocaefendinin bir papaz ve Vatikanın gizli bir kardinali olduğunu paylaşıyorlar. Son bir kaç senedir Bediüzzaman hazretlerine de açıktan açığa saldırıyorlar. Seyrettiğim bir paylaşımında bizzat Ramazan Ayvalı’dan “Said Nursi, Allah’a iftira atmıştır. Kendisi hurufidir.”sözlerini işittim. İnsan kulaklarına inanamıyor, tekrar tekrar dinleme ihtiyacı hissediyor. Netmiş? Bediüzzaman Kur’an’ı Kerimin bazı ayetlerinde Risale-i nurlara işaret var dediği için Allah’a iftira atıyormuş. Oysa ki Enam suresi 59. Ayette mealen “Yaş ve kuru ne varsa hepsi bir kitabı mübinde vardır.” Çogunluğa göre kitab-ı mübin Lehv-i mahfuzdur. bazı alimlere göre bu kitabı mübin Kur’andir. şayet kitabı mübin Kur’an ise içinde her şey vardır demektir. ya sarih olarak, ya işaret olarak. Kaç defa okumuşuzdur, falan ayet ampüle işaret ediyor, filan ayet yükseldikçe oksijenin azaldığına vs. Şu ayet ampüle işaret ediyor dendiğinde buna bir şey demeyenler, milyonlarca kalbe iman nurunu taşıyan risale-i nurlara işaret var deyince “Allah’a iftira attı” deyiveriyor. İnsanın vicdanına ağır geliyor, sabır cidarlarını yerle bir ediyor. Allah hepimizi sırat-ı müstakime hidayet etsin.

 2. kazim
  13 Ocak 2017 at 04:24 — Cevapla

  Ibn kesirler Tabariler kisaca rivayet tarikinden gelen yuzlerce ulema Kitabi Mukaddese yuzlerce referansla yaptiklari tefsir sorun olmuyor da Suat Yildirim yapinca mi oluyor. Ibn Abbasi saymiyorum bile. Ibn Kesir tefsirinin basinda neden kitabi mukaddese referans yaparak tefsir yaptigini ve buna neden gerek duyuldugunu detaylica izah ediyor. Suat Yildirima yapilan tek kelime ile Allahsizlik! Bu arada hakikate tercuman oldugu icin sn Sacit Arvasiyi de tebrik ediyorum. Delikanlilik yapmis.

 3. Pirifani
  16 Ocak 2017 at 00:52 — Cevapla

  Avam kafayla sormak gerekirse dört büyük kitabı saymayı bize dedelerimiz öğretmişti İncil İsaya Tevrat Musaya Zebur Davuda ve Kuran Hz.Muhammed e sav. Ve ddahi Kuranı kerimde ara sıra (biz onların vasıflarını incilde tevratda yazdık) gibi ifadeler yer alıyor şimdi Kurana Allah cc da onların saplantılarına göre haşa isevi musevi ayetlermi sokuşturmuş oluyor el insaf beya, yoksa vatandaşların bildiği inandığı farklı kitaplarımı var acep ne bilek ğardaş dedik ya avamca sorduk işte?

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir