Perinçek: 28 Şubat’ın hedefi Fethullah Hoca’ydı, şimdi 28 Şubat’tan daha ileri seviyedeyiz

Ergenekon sanığı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’de yaşanan zulüm düzenini savunurken çarpıcı itiraflarda bulundu. Perinçek, “İrtica ile mücadelede müthiş bir seviyeye ulaşıldı. Başta Fethullah Gülen olmak üzere tüm cemaat ve tarikatlare karşı 28 Şubat’tan daha ileri seviyedeyiz. Türkiye 28 şubat’ı devam ettiriyor.” dedi.

Habertürk’te Didem Arslan’ın sunduğı programa katılan Doğu Perinçek, 28 Şubat’ın hedefinin Hizmet Hareketi olduğunu söyledi. Diğer katılımcılar Mehmet Metiner ve Selman Öğüt’ün, İmam Hatipler’in kapatıldığı, başörtüsüne engel olunduğunu belirterek Erbakan’ın mağdur edildiğini söylemesine karşı çıkan Perinçek, bildiriyi kendisinin kaleme aldığını ileri sürerek, ”Kötü bir şey olsa Hocanız imzalamazdı. Neden imzaladı. İmzalamadı mı Erbakan? Sizin imanınız yok mu, neden boyun eğdiniz?” diye sordu.

AKP’li iki katılımcının 28 Şubat zulmunü anlatırken, ikna odalarını örnek göstermesine tepki gösteren Perinçek, şu itiraflarda bulundu: ”Fena mı yapıldı, ikna ile işler yapılmaya çalışıldı. Ama bugün bakın, 30 bin kişi TSK’dan atıldı, 14 bin kişi Emniyet’ten ihraç edildi, 4 bin hakim savcı içeri atıldı, 120 bin kişi diğer kamu görevlerinden atıldı. Hangisi ikna edilmeye çalışıldı. Tabiki 28 Şubatın çok ilerisindeyiz.”

AKP’li Metiner’in “Erdoğan’ın partisi kapatılmaya çalışıldı” diye araya girmeye çalışmasına Perinçek, şu karşılığı verdi: “Bu düzene karşı durursa, yeniden Cemaat’in yanında olmaya kalkarsa bugün de kapatılır.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin