AnaSayfa»Siyaset»Önce Bahçeli, sonra Erdoğan tehdit etti: İlker Başbuğ gereken cevabı alacak

Önce Bahçeli, sonra Erdoğan tehdit etti: İlker Başbuğ gereken cevabı alacak

Pinterest Google+

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrin’e yönelik operasyonun iç siyasete alet edilmesini eleştiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a “Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sabah yaptığı grup toplantısında Başbuğ’un sözleri ile ilgili “İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neden gocunmuşlardır” demişti.

Başbuğ’un sözlerinin AKP grup toplantısı sonrası kendisine de sorulması üzerine Erdoğan şöyle dedi: ”Az önce duydum. Genelkurmay Başkanı’ndan emekli de olsa böyle bir açıklamayı duymak büyük talihsizlik. Bunu söylemek kimin haddine? Askerin görevi nedir? Ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmek. Asker kışlasında oturup izleyecek mi? Siyasete alet edildiğini neye göre söylüyor? Gereken cevabı alacak. Asla da bunu böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil, yazıklar olsun.”

önceki yazı

Afrin savaşı ne kadar adil?

Sonraki yazı

Meriç'te batan bottan acı haberler var: İki çocuk ve bir anne de hayatını kaybetti, 10 kişi kayıp

1 Yorum

  1. Veysel
    13 Şubat 2018 at 15:47 — Cevapla

    Cekilen acilar, verilen canlar olmasa tam bir komedi filmi.
    Fikrada tavsana sorar ya aslan “senin sapkan nerde?” ayni o hesap.
    Bu arada mesaj su: “askerin isi ne, oturup gobek baglayacak hali yok ya! olecek tabii ki, tohumuna para verdik sonucta.” Iyi de; ya vermedikleriniz? Onlar napiyor bu sira? Kutulamaya ve de utulemeye devam mi?

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir