AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»OHAL 3 ay daha uzatıldı

OHAL 3 ay daha uzatıldı

Pinterest Google+

Bakanlar Kurulu, AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Bakanlar Kurulu’nun ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ konuştu.  Bozdağ açıklama Bakanlar Kurulu’nda OHAL’in 3 ay daha uzatılması kararı alındığını duyurdu. “MGK, Değerlendirme sonucunda OHAL’in üç ay daha uzatılması hususunu bakanlar kuruluna tavsiye etti.” dedi. Karar TBMM Başkanlığı’na gönderildi.

Bozdağ’ın açıklamasından satır başları;

Türkiye Somali ile dayanışma içinde olmuştur. Somali’deki yaralılar daha önce yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Bugün 35 yaralının Türkiye’ye ulaştırılmasını bekliyoruz.

Türkiye olarak Somali devleti ve halkı ile dayanışma içinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğimizi ifade etmekte fayda görüyoruz.

Sayın Baykal’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Umarız ki kısa sürede sayın Baykal sağlığına kavuşur.

Çaykur yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde çay fiyatlarına yüzde 20 oranında zam kararı almıştı. Bakanlar Kurulu zammın geri alınmasını kararlaştırdı.

KUZEY IRAK’A HAVA SAHASI KAPATILDI

Kuzey Irak’a yönelik olarak Türk hava sahası kapatılmıştır. MGK’da alınan tavsiye kararı doğrultusunda hiçbir uçak IKBY’deki alanlara uçamayacaktır. İbrahim Halil Sınır Kapısı’nın Bağdat’a devri konusunda da Bakanlar Kurulumuz çalışma kararı almıştır.

IRAK ORDUSUNUN KERKÜK OPERASYONU

Kerkük kadim bir Türkmen kenti. Irak ve Türkiye Kerkük’ün statüsünün korunması konusunda bugüne kadar işbirliği içinde oldular. Kuzey Irak’ın yaptığı gayrımeşru olan referandumdan sonra bölgede büyük gerginlikleri ortaya çıktı. Türkiye, Irak bölgesel yönetimini defalarca uyardı. Sonuçlar kendini ağır ağır göstermeye başladı.

önceki yazı

Peşmerge Kerkük'ten geri çekildi, kontrol tamamen Irak ordusuna geçti

Sonraki yazı

ABD Konsolosluğu çalışanının eşi ve kızı serbest bırakıldı

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir