AnaSayfa»Dünya»MİT yurtdışında bu sefer gazeteci kaçırdı; adres yine Ukrayna!

MİT yurtdışında bu sefer gazeteci kaçırdı; adres yine Ukrayna!

Pinterest Google+

MİT Ukrayna’dan sözde F… operasyonu gerekçesiyle bir kişiyi kaçırarak Türkiye’ye getirdi. İnternet ve sosyal medya uzmanı Yusuf İnan kaçırılarak uçakla getirildi.

İnan’ın kurduğu internet siteleri ve  sosyal medya hesapları üzerinden algı operasyonları yürüttüğü iddia edildi. İnan’ın, İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğ’inin kararıyla “silahlı terör örgütüne üye olma” iddiasıyla arandığı öne sürüldü.

Yusuf İnan, Yerel Gündem gazetesi ve internet sitesi Genel Yayın Yönetmenliğini yapıyordu. Yaptığı haberlerle özellikle İzmir’de AKP yönetcilerinin tepkisini çekiyordu.

İnan en son News2023.Com’un genel yayın yönetmenliğini yapıyordu.

MİT’in yöntemi: Adam kaçırmak

MİT’in geçtiğimiz hafta  Azerbaycan ve Ukrayna’dan 2 kişiyi kaçırarak Türkiye’ye getirmişti. Türkiye’ye kaçırılarak getirilen İsa Özdemir ve Salih Zeki Yiğit, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla arandığı iddia edilmişti.

MİT, 29 Mart 2018’de Kosava’dan 5 öğretmen ve bir doktoru kaçırarak Türkiye’ye getirmişti. 10 Nisan 2018’de ise Gabon’daki eğitimcileri çocukları ve eşleri ile birlikte kaçırarak getirmişti.

önceki yazı

Cezaevi '15 Temmuz'da size su yok' diyerek tutukluların sularını kesti

Sonraki yazı

2018 Dünya Kupası, Hırvatistan'ı 4-2 yenen Fransa'nın

4 Yorumlar

 1. Şahin Aksoy
  15 Temmuz 2018 at 20:44 — Cevapla

  Kıpti kardeşlerimin genelini tenzih ederim, “Şecaat arzeden Kıpti sirkatin söyler” diye bir darbı mesel var. MİT nasıl bir seviyeye düştü ki, hırsızları, dolandırıcıları değil, binlerce adam öldürmüş teröristleri de değil, dünyanın dörtbir yanında bayrağınımızı dalgalandırmış, Türkçe bilen ve Türkiye sevdalısı pırıl pırıl gençler yetiştirmiş öğretmenleri kaçırıp getiriyor ve bununla övünüyor!?

 2. Selim Tonbulak
  15 Temmuz 2018 at 20:50 — Cevapla

  Bir insanı kanunsuz dinlemek suç deniyor. Kanunsuz olarak ele geçirilen belgeler delil niteliği taşımıyor. Hangi hukuk kuralına ve hangi kanuna istinaden başka ülkelerden adam kaçırılıyor anlamıyorum.

 3. Taner Kolça
  15 Temmuz 2018 at 20:56 — Cevapla

  Bu ülkeler nasıl ülke ki, başka ülkelerden ajanlar, adam çalıyorlar, bunlarsa oralı bile olmuyor! Bunlar gerçekten bağımsız, demokratik ülke mi yoksa idarecileri, emniyeti, istihbaratı haydut sürüsü mü?

 4. Kamil Fakir
  15 Temmuz 2018 at 20:58 — Cevapla

  BM hala, “Ey Türkiye, sizin medyanızda bu yazılanlar doğru mu? Sizin Milli İstihbarat Teşkilatı’nız başka ülkelerden adam mı kaçırıyor” diye sormayacak mı?

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir