AnaSayfa»Manşet»Millet Bahçeleri de 21/b kılıfıyla ranta teslim

Millet Bahçeleri de 21/b kılıfıyla ranta teslim

Pinterest Google+

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın her şehirde yapılmasını istediği Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathaneleri projesinden de rant çıktı.

TOKİ ve yerel yönetimlerin kollarını sıvadığı projede, kayyım ile yönetilen bazı belediyelerde sadece davet edilen firmalara ihalelerin verildiği ortaya çıktı.

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, “Millet Bahçesi ihalelerini el altından, gizli saklı, ahbap firmalara vermek olağanüstü önemli. Aksi takdirde Kamu İhale Kanunu’nun ‘ivedi’ işler için öngördüğü ilan zorunluluğu olmayan pazarlık usulünü neden işletsinler?” diye soruyor.

Ortada acil hiçbir durum yokken onar yirmişer ihalelelerle bonkörce ve usulsüzce uygulandığı, kimsenin de hesap falan soramadığı 21/b maddesine dikkat çeken Toker, burada da aynı maddenin devrede olduğunu belirtiliyor.

24 Haziran seçimlerinden haftalar önce torba yasayla ilgili maddeye “yapım tekniği açısından özellik arz eden” diye bir ibarenin eklendiğini hatırlatan Toker, Trabzon’da, Tunceli’de, Diyarbakır’da, Konya’da Millet Bahçesi projelerinin, kapalı biçimde ilan edilmeden 21/b maddesine göre yapılmış olmasının AKP’nin TBMM’deki çoğunluk gücünü kullanarak maddeye eklediği bu ibareye dayanıldığını gösterdiğini ifade ediyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

önceki yazı

Emeklilik yasası değişikliği yine AKP-MHP engeline takıldı

Sonraki yazı

Romen savcı, Ankara’nın iadesini istediği Türk gazeteciyi serbest bıraktı

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir