AnaSayfa»Dünya»Meriç’te batan bottan acı haber:  Bir anne ve 2 çocuğu göç yolunda hayatını kaybetti

Meriç’te batan bottan acı haber:  Bir anne ve 2 çocuğu göç yolunda hayatını kaybetti

Pinterest Google+

Meriç Nehri’nde alabora olan bottaki kaybolan ve hayatını kaybedenler hizmet gönüllüsü çıktı. Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isterken alabora olan bottaki 3 kişinin cesedine ulaşıldı. Biri anne ikisi 3 ve 11 yaşlarında iki çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi. Kimlik bilgilerine ulaşılan şahısların Hizmet Hareketi gönüllüsü oldukları öğrenildi.

Türkiye’de yaşanan cadı avından kaçıp Yunanistan’a geçmek isteyen 8-10 kişilik bir gurubun içinde olduğu bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, “Çocuğumu kurtarın” diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Ekipler nehirde botlarla arama çalışması başlattı. Arama sırasında ilk olarak patlamış lastik bot bulundu. Ekipler daha sonra 2 çocuk ve 1 kadının cansız bedenine ulaşıldı. Cesetler botla karaya çıkarılarak, cenaze nakil araçlarına konuldu.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU; AYŞE ÖĞRETMEN VE İKİ ÇOCUĞU..

Aktifhaber’in haberine göre, Meriç Nehri’nden çıkan 1 kadın ve 2 çocuk cesedinin kimlikleri belli oldu. Kimlik bilgilerine göre, Balıkesir’in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Söyler (37) , İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir (3) ve Abdül Kadir Enes (11) oldukları tespit edildi. Ölenlerin yakınları, hayatını kaybedenlerin hizmet hareketi gönüllüsü olduklarını söyledi. Yakınları, Türkiye’de son yıllarda yaşanan cadı avından kaçmak için böyle bir yola başvurduklarını belirtti.

EDEBİYAT ÖĞRETMENİYDİ; KHK İLE İŞSİZ KALDI

Sosyal medyada bir jandarma ya da yakının elinde iki çocuk ve annenin kimlikleri paylaşıldı. Ayşe Söyler’in ve çocukların soy ismi Abdürrezzak, çocukların İstanbul Maltepe doğumlu oldukları görülüyor. Hayatını kaybeden genç annenin bir öğretmen olduğu belirtiliyor. Ayşe Söyler Abdürrezzak, Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu idi. Eşi Uğur ile 2005’te hayatını birleştirdi. Her iki isim de 15 Temmuz KHK’ları sonrası işsiz kaldı. Ayşe öğretmenin Google Plus üzerinde yaptığı son paylaşımlardan biri 2 Mayıs 2016 tarihli. 11. sınıflar için hazırladığı Dil Anlatım Çalışma Sayfası olmuş.

AFAD ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Trakya’da ve Balkanlar’da son 3 gün içerisinde yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle Meriç Nehri’nin su debisinde de artış yaşanmıştı. Yunanistan’ın Kapitan Andrevo Sınır Kapısı’ndan Süvari Köprüsü olarak adlandırılan yaklaşık 10-12 kilometre alan içerisinde arama çalışmaları devam ediyor.

3 PAKİSTANLI GÖZALTINDA

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri botları alabora olan kaçakları Yunanistan’a götürmek için kılavuzluk yaptığını belirlediği Pakistan uyruklu 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Pakistanlı şüphelilerin soruşturmaları jandarmada sürüyor.

 

Meriç’te batan bottan acı haberler var: İki çocuk ve bir anne de hayatını kaybetti, 10 kişi kayıp

önceki yazı

Afrin'de şehit olan askere icra gönderen avukatın bürosu yakıldı

Sonraki yazı

ABD İstihbaratı: Suriye muhalefeti artık Esad'ı devirecek güçte değil

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir