Meriç’te batan bottan acı haberler var: İki çocuk ve bir anne de hayatını kaybetti, 10 kişi kayıp

Meriç Nehri’nde mültecileri taşıyan bot battı. Kaybolan 10 mülteci için arama çalışması başlatıldı. Yağmur nedeniyle debisi yükselen Meriç’te, mülteciler için arama kurtarma çalışmaları devam ederken ilk bilgiler gelmeye başladı. Batan botta nehrin sularında hayatını kaybedenlerden üç kişinin iki çocuğu ile birlikte olan bir anne olduğu belirtiliyor.

İddialara göre hayatını kaybedenlerin isimleri OHAL döneminde çıkarılan KHK ile hukuksuz birşekilde mesleğinde atılan 37 yaşındaki bayan öğretmen A.A, ve çocukları 11 yaşında A.E.A ve 3 yaşında H.M.A. Botta şu ana kadar 3 çocuk, 2 bayan ve 3 erkeğin olduğu belirtiliyor.

Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isteyen mültecileri taşıyan bot alabora oldu. Botun batması sonucu 10 mülteci kayboldu. Sabah 05.00 sularında meydana gelen olayda devrilen bottaki bir kadının “Çocuğumu kurtarın” diye bağırması sonucu askerler tarafından fark edilmesi sonucu ortaya çıktı.

Kaybolan mültecilere ulaşmak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Meriç Nehri’nde Zodyak botla yapılan aramalarda mültecilere ait olduğu sanılan bir bot ve bazı giyim eşyaları bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin