Koltuğunu gasp eden AKP’li öğretmenine seslendi: “Bize çalmamayı öğrettin ama büyük bir hırsız olmuşsun”

31 Mart seçimlerini 10 bin farkla kazanan Van’ın Tuşba ilçesinin HDP’li adayı Ayşe Minaz’a, KHK’lı olduğu için mazbatası verilmedi. Minnaz yerine ise seçimi ikinci tamamlayan AKP’nin adayı Salih Akman getirildi.

AKP’li Salih Akman’ın, HDP’li Ayşe Minaz’ın ilkokul öğretmeni olması, Tuşba Belediyesi ilçe Meclis ilk toplantısında dikkat çeken görüntülere neden oldu.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, meclis toplantısında seçimi birinci tamamlayan Ayşe Minaz, ilkokul öğretmeni AKP’li Salih Akman’a, “10 Bin oy gibi bir fark attık. Bir irade gaspı var. O irade gaspı da ne yazık ki bana eğitimi öğreten, hırsızlık yapmamayı öğreten, hak hukuk adalet, arkadaşının saçını dahi çekmenin kötü bir şey olduğunu öğreten bir eğitimci eliyle yapılıyor. Salih hocam sen ilkokulda bana, arkadaşının kalemini silgisini çalmamayı öğrettin değil mi? Ama sen sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsun da haberin yok” dedi.

1 YORUM

  1. Bu ülkeyi devlet zulmü ve gaspina en ziyade maruz kalan Kürtler ve Hizmet insanlari omuzlayacak. Tüm irkcilar kahrolsun. En basta dinbaz olanlari…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin