KHK’lı adliye memuru: “Bir nesneye bile öyle davranmam; nezarethanede 12 gün başörtümüzü vermediler”

15 Temmuz sonrası hukuksuz olarak mesleklerinden atılan ve gözaltına alınıp tutuklanan  binlerce KHK’lı mağdurdan biri olan Adliye memuru Mehtap Tosun yaşadıklarını anlattı.

Mehtap Tosun gözaltına alındıktan sonra nezarethanede yaşadıklarını anlatırken, “Ben bir nesneye bile öyle davranmam” dedi. Gözaltında en çok gücüne gidenin bir kadın infaz koruma memuru tarafından çıplak aramaya maruz bırakılması olduğunu söyleyen Tosun, “Çok izbe bir yere götürdüler. Orada çıplak aramaya maruz kaldık. Bir hanımefendi çok sert bir şekilde davrandı. Ben bir nesneye bile böyle davranmam. Arama sonrası bizi nezarethaneye attılar. Başımdan başörtümü aldılar. O beni çok şok etti. Hani güya Müslüman bir iktidar var ya başta. Bunu önceliyor güya. 12 gün boyunca başörtümüzü bize vermediler.” dedi.

Buna karşı verdiği hukuk mücadelelerinin ise her defasında geri teptiğini de sözlerine ekliyor. Tosun, “Çünkü karşımızda OHAL denilen bir duvar var. Hep ona çarpıp geri geliyorsunuz” diyor. Sürecin başından bu yana ailesinin desteği olduğunu söyleyen Mehtap Tosun, “Ama bütün arkadaşlarım görüşmeyi kesti” ifadelerini kullanıyor.

“Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. Bir yerde birinin haksızlığa uğradığını düşünüyorsanız önüne set durmanız lazım. Ama maalesef biz burada bu süreci kolaylaştırdık” diyen Tosun, “Ülkeme küstüm” diye de ekliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin