AnaSayfa»Spor»Kariyerini sonlandıran Usain Bolt’a İngiliz futbol takımı talip oldu

Kariyerini sonlandıran Usain Bolt’a İngiliz futbol takımı talip oldu

Pinterest Google+

Son Dünya Atletizm Şampiyonası’yla profesyonel kariyerine son veren Jamaikalı atlet Usain Bolt’a, İngiltere Championship futbol takımı Burton Albion talip oldu.İngiliz ekibinin başkanı Ben Robinson da Bolt’la ilgilendiklerini doğruladı.

Burton Albion Başkanı Ben Robinson, “Bolt, atletizm tarihine geçen bir sporcu. Ona bir teklif sunacağız ve takım menajerinin de onu takımda görmek istediğini biliyoruz” dedi.

BBC’nin haberine göre, Robinson, Londra’daki Dünya Şampiyonası’nda, bayrak yarışında şampiyon olan Britanya takımındaki Adam Gemili’nin de önceden futbol oynadığını belirtirken, Bolt’un atletizmdeki başarısını futbola da yansıtacağını düşünüyor.

Ancak Burton Albion Menajeri Nigel Clough bu iddiaları yalanlayarak, “Bu benim değil, başkanın seçimi olur. Bolt takımla deneme antrenmanına çıktıktan sonra fikrinin değişeceğini düşünüyorum” dedi.

Bolt’un menajeri Ricky Simms, 8 olimpiyat altını ve 11 dünya şampiyonluğuyla, 100 ve 200 metrede geliştirilmesi çok zor iki dünya rekoru bulunan atleti daha önce pek çok futbol kulübünün kadrosuna katmak istediğini belirtmişti.

 

önceki yazı

Altın Küre'de 'Yurtta sulh, cihanda Sulh' diyen Meltem Cumbul subluminal darbe mesajı vermiş!

Sonraki yazı

Gözaltındaki 11 gazeteciden 9'u tutuklandı

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir