AnaSayfa»Manşet»‘Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini bütün dünya biliyor’

‘Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini bütün dünya biliyor’

Pinterest Google+

Hakkındaki tahliye kararından hemen sonra savcılık itirazıyla yeniden tutuklanan Eren Erdem, kendisini tutuklayan mahkeme heyetine, “Hakkımdaki 56 klasörü ne çabuk okuyup karar verdiniz? Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini tüm dünya biliyor. Bu kararların bir hükmü yok” dedi.

Gazeteci-yazar ve eski CHP milletvekili Eren Erdem, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılandığı mahkemenin dünkü duruşmasında tahliye edildikten sonra, üst mahkeme tarafından alelacele çıkarılan yakalama kararıyla hapiste tutulmuştu.

24. Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirilen Eren Erdem, hâkime diplomatik pasaportunu göstererek, “Benim kaçacağıma dair şüphe gereksizdir. Gitsem giderdim. Hakkımdaki 56 klasörü ne çabuk okuyup karar verdiniz? Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini tüm dünya biliyor. Bu kararların bir hükmü yok. Dosya çöktü” dedi.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı sonrası tahliyesi gerçekleşmeyen Erdem’in moralinin ve sağlığının yerinde olduğunu söyledi.

Eski CHP milletvekili Eren Erdem hakkında, yargılandığı Karşı gazetesi davasının pazartesi günkü duruşmasında tahliye kararı çıkmıştı. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi verdiği karara itiraz etmiş ve Erdem hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle tahliye edilmemişti. Erdem, bugün tutuklama ve yakalama kararına itiraz için yeniden hakim karşısına çıktı.

önceki yazı

Amazon dünyanın halka açık en değerli şirketi oldu

Sonraki yazı

Akademisyen ve öğrenci yokluğundan 979 yükseköğretim programına kilit vuruldu

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir