Kampanya bu akşam başlıyor: “OHAL Komisyonu’na dünyayı dar edeceğiz”

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, OHAL Türkiye’sinde yaşananları ve  mağduriyetleri gidermek için kurulan OHAL Komisyon’unun hukuksuzluklarını gündeme getirecek bir kampanya başlattı. 15 Ocak-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanyada OHAL’de yaşanan hukuksuzluklar sosyal medya hesaplarında gündeme getirilecek. Kampanyanın bitiş tarihinin 23 Ocak olmasının da özel bir nedeni var. Çünkü o tarih OHAL Komisyonu’nun kuruluşunun 2. yılı.

Kampanya 15’inden itibaren 2 günde bir TSİ ile 21:00’de başlayacak.

“OHAL Komisyonu’na dünyayı dar edeceğiz”

Mağdurlara seslenen Gergerlioğlu herkesi 1 dakikalık videolar çekmeye ve sosyal medya hesaplarında paylaşmaya davet etti. Gergerlioğlu twitter hesabından, “Herkes 1 dakikalık videolarla OHAL’de ne yaşadığını ve komisyonu nasıl gördüğünü tweetlerinde anlatsın, yüzümüzün görünmesi şart değil, bunu duyuralım, tweetlerde ve facebookta kullansın herkes. O halde bu 1 haftada komisyona dünyayı dar edeceğiz, tamam mı” diye yazdı.

KHK Platformu da bugün saat 21:00’de başlayacak etkinliği duyurdu.

2 YORUMLAR

  1. Devlet üniversitesinde 12 yıldır Profesör olarak görev yapmakta iken, kimlerin ve ne için yaptıkları bugün bile tam olarak aydınlatılamayan meşur 15 Temız darbesini yapanlar ile iltisaklı ve irtibatlı gösterilerek darbeden 17 gün sonra açığa alındım. 6 ay sonra da KHK ile ihraç edildim. İdare mahkemesi, Bölge istinaf mahkemesi, Anyasa mahkemesi müracaatımı incelemeksizin red ettiler. AHİM de hukuki olup olmadığı belli olmayan OHAL Komisyonu gerekçe gösterek müracaatımı geri çevirdi. OHAL KOMİSYONU göreve iade talebimi teddetti. hakkımda açılan adli soruşturma ise Cumhuriyet Savcılığı tarafından “üzerine atılı terör örgütüne üye olma suçundan kamu adına KOVUŞTURMA YAPILMASINA (DAVA AÇILMASINA) YER OLMADIĞINA” karar verilmiştir diye yazı yazıldı. Hukukun üstünlüğü var ise savcılığın kararı gereği göreve iademi bakşiyorum. Bu nedenle OHAL KOMİSYONU’na HAYIR DİYORUM.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin