Irak sınırında çatışma: Dört asker şehit

Türkiye-Irak sınırında bulunan Hakkari Seriveri bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. PKK’lılarca açılan ilk ateşte, iki asker şehit oldu, sekiz asker yaralandı. Daha sonra hastaneye kaldırılan askerlerden ikisi daha şehit düştü.

Bölgeye takviye kuvvetler sevk edildiği belirtilirken, teröristlerin bulunduğu sahanın hava harekatıyla bombalandığı ve obüslerle ateş altına alındığı kaydedildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şehit olan asker sayısının dörde çıktığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlar kapsamında, 19 Nisan 2019 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmalarda yaralanan iki kahraman silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Çatışmada toplam 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Teröristler hava harekatı ve bölgedeki ateş destek vasıtaları ile yoğun ateş altına alınmıştır. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin