İmamoğlu’nun mazbatası alındı ama vaatleri bir bir kabul ediliyor: “Peşini bırakmayacağız”

YSK tarafından mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu’nun 19 günlük İBB Başkanlığı döneminde hayata geçirmeye başladığı vaatleri bir bir kabul ediliyor. İmamoğlu,  öğrenciler için aylık akbilin 50 liraya indirilmesi için çalışma başlatmış, ayrıca İBB Meclisi bünyesinde ‘uyuşturucu ile mücadele’ komisyonu kurulmasını istemişti.

İmamoğlu’nun bu taleplerini reddeden ve Meclis’te çoğunlukta bulunan AKP grubu, bugünkü “geçici başkan” döneminde geri adım attı. İBB Meclisi’nde alınan kararlarla aylık akbilin 40 lira olmasına, uyuşturucu ile mücadele komisyonunun da kurulmasına karar verildi.

İmamoğlu: İndirimlerin peşini bırakmayacağız

Diğer yandan bugün Twitter hesabından bir video paylaşan İmamoğlu, “Görevdeyken hazırlığını yaptığımız tüm indirimlerin takipçisi olacağız. İstanbullular adına bu indirimlerin peşini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Videoda İmamoğlu’nun “İstanbul seçim sürecini tanımayanları biz de tanımıyoruz” dediği ve “Türkiye demokrasisini mağdur ettiniz, İstanbulluyu mağdur etmenize fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştuğu duyuluyor.

​İmamoğlu görevi sırasında ayrıca, 0-4 yaş arasındaki bebeklerin annelerine ve 12 yaşına kadar çocuklara toplu taşımayı ücretsiz yapmak için talimatları da vermişti. Bunun yanı sıra dini ve milli bayramlarda da ulaşım ücretsiz olacaktı. İmamoğlu, İstanbul’daki su ücretlerini de yüzde 40 ila 50 oranında indirim uygulama kararı almıştı.

İmamoğlu, Ramazan ayında da pideye zam yapmamış ve Halk Ekmek’te 300 gram pidenin 1 TL’den satışı için karar almıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin