İBB’nin kayyımı vali, Binali Yıldırım’a oy için para mı dağıtıyor?

AKP’nin talebiyle YSK’nın iptal ettiği 31 Mart seçiminden sonra İBB’ye kayyım atanan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın Binali Yıldırım’a oy için para vaat ettiği ileri sürüldü. Geçici olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 23 Haziran seçimine kadar yöneten valinin yardım kartı kullanan vatandaşlara, “Kartınızın limiti gelecek ay 400 TL olacak. Sayın Binali Yıldırım’ın selamı var” şeklinde telefon mesajı bıraktığı iddia edildi.

İddialar CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş tarafından Twitter’da gündeme getirildi. Yarkadaş, 100 yardım kartı kullanan vatandaşların ‘05536528245‘ numaralı telefondan aranarak kendisine şunun söylendiğini aktardı: “Sizi ziyarete gelmek istiyoruz. Kartınızın limiti gelecek ay 400 TL olacak. Sayın Binali Yıldırım’ın selamı var.”

Yarkadaş sözünü ettiği numarayı aradığını ve karşıdaki kişinin telefonun ‘İBB Sosyal Hizmetler Dairesi’ne kayıtlı olduğunu’söylediğini aktardı. Telefondaki görevli evleri ziyaret ettiklerini, dün de sekiz eve gittiklerini söylemiş.

Yarkadaş konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “YSK’nın hukuksuz kararı sonucu kayyım atanan belediye, AKP’nin adeta yan kolu gibi çalışıyor. Yoksullaştırılan yurttaşlarımızın durumu ise açıkça istismar ediliyor ve yardımların ‘gelecek ay’ artırılacağı söyleniyor. Tabii Binali Yıldırım vurgusu da ihmal edilmiyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin