AnaSayfa»Siyaset»Hukuksuzca işten attığı binlerce insana bunu söyledi: “Özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları?”

Hukuksuzca işten attığı binlerce insana bunu söyledi: “Özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları?”

Pinterest Google+

AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz sonrası OHAL’le birlikte hukuksuzca işten çıkarılan binlerce kişi için, “Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları?” dedi.

Erdoğan ATO Congresium’da düzenlenen 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli’nde konuştu.”Diyorlar ki bu kadar kişi işinden oldu, ne olacak onlara?” diyen Erdoğan, “Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Bunları devlet besledi gelip devlete ihanet ettiler” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamalar;

önceki yazı

Alman milletvekillerine İncirlik'ten sonra Konya'ya da giriş izni verilmedi

Sonraki yazı

BM, Otel baskınıyla gözaltına alınan insan hakları savunucuları için devrede: Derhal serbest bırakın

1 Yorum

  1. Turan Genç
    15 Temmuz 2017 at 08:16 — Cevapla

    KHK ile attıkları için “bunları devlet besledi; gelip devlete ihanet ettiler” şeklinde bir iddiada nasıl bulunabiliyor? Acaba “müddei iddiasını ispat ile mükelleftir” gerçeğinden mi haberi yok? Yoksa “mahkeme kararı ile kesinleşmedikçe kimse suçlu sayılamaz” düsturundan mı habersiz? Ya da insaf ve iz’anını bütünüyle mi yitirmiş? 200.000 insandan bahsediliyor. Profesör, doçent, yardımcı doçent, doktor, asistan, okutman… Emniyet müdürleri, amirleri, başkomiserler, komiser ve polis memurları… Öğretmenler… Hakimler, savcılar, valiler, kaymakamlar… Müfettişler, uzmanlar, denetçiler… Ve özel sektörden atılmış 200.000 insan. Bu adamlar mı “devlete ihanet” ettiler? “Ihanetten” kastın ne? Darbeyi bu adamlar ve bu hanımlar mı yaptılar? Hem “devlete ihanetin” cezası “özel sektörde” çalıştırmak mı? Yoksa sen özel sektörü de “bakın bu KHK ile atılanlar var ya, devlete ihanet etmişlerdir; ona göre ha!” diye tehdit mi ediyorsun? Yoksa “zindanlardakiler cazalarını tamamlayıp çıksalar bile, bu halk onları tükürükle boğar” diye halka akıllara ziyan bir yol gösterdiğin gibi, “devletten atılanlar zaten devlete ihanet etmiş hainler” diyerek halkı bu 200.000 insanın üzerine sürüp, açık bir iç savaşa mı davet ediyorsun?

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir