Her ürün internetten alınmaz!

İnternet üzerinden alışveriş yaygınlaşıyor. Böylece oturduğunuz yerden beğendiğiniz her şey daha uygun fiyata, hızlı bir şekilde kapınıza kadar getiriliyor. Tüm bu kolaylıklarına rağmen her şeyi internet üzerinden almamalısınız. Peki on-line olarak neleri almamalısınız?

Otomobil: İnternette otomobil satan birçok güvenilir site bulunuyor. Geleneksel otomobil satın alma yöntemi çok stresli oluyor, bu nedenle süreci uzaktan bitirmenin kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bir otomobili sürmeden önce bilmeniz gereken çok şey var. İçinde nasıl hissettiğiniz, otomobilin kokusu, yolcular için bacak yerinin ne kadar geniş olduğu önemlidir. İtibarlı bir yerden satın almadıysanız her şey daha kötü olur.

Reçetesiz ilaçlar: Yasadışı internet sitelerinde satılan sahte ilaçlar sağlığınızı tehlikeye atabilir. Son zamanlarda televizyonda ve internette çeşitli meyve, sebzelerden yapıldığı, doğal olduğu söylenen ilaçlar konusunda dikkatli olun. Kesinlikle ilacınızı internet üzerinden almayın, eczaneden danışarak alın.

Ünlü ürünlerin sahteleri: Orijinal tasarımların sahtesini internette kolayca bulabilirsiniz. Sahte ürünler tasarımcının etiketini, sembolünü taşır. Bunları üretmek yasa dışıdır, fakat bunları birçok yerden satın almak yasaldır. Bunları internetten almak iyi bir fikir değildir.

Büyük cihazlar: İnternette bu cihazlarda ve ev eşyalarında güzel kampanyalar yapılıyor, bunları reddetmesi zor olabiliyor. Ancak bunları mağazadan gidip almak daha güvenilirdir. Çünkü buzdolabının ya da bulaşık makinesinin nakliye sırasında zarar görmesi durumunda bunu geri göndermeniz çok zor olur. Ayrıca hasar oluştuğunu ispat edemezseniz ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Alışveriş yaparken nakliye şartlarını ve maliyetlerini kontrol edin.

Makyaj malzemesi: Evinize en yakın mağazaya gidip makyaj ürünlerini deneyip satın almak yerine internetten almayı tercih etmek çok iyi bir fikir değil.

Parfüm: İnternet sitesinde uygun fiyatlı parfüm veya kolonya görürseniz sevdiğiniz kokulardan alırsınız. Ancak tasarımcının çok güzel görünen parfüm şişesini görüp beğendiyseniz bir hileyle karşı karşıya kalma ihtimalini yabana atmayın.

Evcil hayvan: Evcil hayvan satın almak hayatınızı değiştirecek bir karardır. Evcil hayvanı internetten satın olmak kolay olabilir. Ancak her gördüğünüz ilana inanıp internetten evcil hayvan satın almamalısınız. Bu nedenle en iyisi kedi ya da köpeğinizi havlamasını veya miyavlamasını duyarak, onu sevip ona sarılarak gerçek bir insandan satın alın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin