HDP’yi tehdit etti: Yok öyle 25 kuruşa simit, bedelini ödeyecekler

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP milletvekillerini kastederek, “Terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan, benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunların bedelini ödeyecekler.” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, açlık grevinde olan Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek amacıyla dün Van’da yapılacak yürüyüşe izin verilmemesi üzerine başlatılan oturma eylemine katılmıştı.Aydeniz’in bu sırada elindeki pankartı almak isteyen kadın polis merununun kolunu ısırdığı iddia edilmişti.

“Bunların hesabını sormayacak mıyız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da düzenlenen yerel seçim mitinginde konuyu gündeme getirdi. Erdoğan, “Terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan, benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunlara bunların hesabını sormayacak mıyız? Soracağız. Öyle yok 25 kuruşa simit, bunların bedelini ödeyecekler.” dedi.

Erdoğan’a göre bütün partiler terör destekçisi

Erdoğan ‘Cumhur İttifakı’ yaptıkları MHP dışındaki partileri ‘terör örgütü destekçisi’ olmakla suçladı: “Bunların yanında Kandil’in tayin ettiği desteklediği HDP var. Vatansever kardeşlerim acaba bu CHP ile el ele kol kola olan Kandil’in desteklediği HDP’ye oyunu nasıl verir?

İyi Parti, bir taraftan ‘milliyetçiyim’ diyor, ‘milliyetçiyim’ derken de bu hanımefendi, CHP’yle, bu terör örgütünün temsilcisi olan HDP’yle nasıl oluyor da el ele, kol kola dolaşıyor. Saadet Partisi’nin bunlarla el ele yürümesini siz anlayabiliyor musunuz?”

1 YORUM

  1. madem kandilin partisi, HDP yi neden kapat mıyor???
    “memlekette demo-krasi var canıım…”
    “dovecek adam lazım…”
    “sonra kime hain diyecez…”
    “halkı nasıl kandıracaz???”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin